Tani druk

Jakie z osób są kluczowe na placu budowy? Jakimi rzeczami zajmuje się kierownik budowy?

Stawianie nowego budynku jest procesem długim oraz wymagającym sporego wkładu czasu jak i środków finansowych. Mają tego świadomość osoby, jakie postanowiły postawić własny domek jednorodzinny.

Trzeba pomyśleć o wielu rzeczach. Między innymi o znalezieniu odpowiednich specjalistów. Co należy na ten temat wiedzieć?
reklama

Autor: Azchael
Źródło: http://www.flickr.com
To inwestor, to znaczy jednostka, jaka wykłada pieniądze na budowę domu jednorodzinnego, musi pomyśleć o poszukaniu właściwych osób, jakie przeprowadzą całą pracę. Jedynie ekipa budowlana nie załatwi wszystkich rzeczy, musimy pamiętać także o jeszcze kimś. Istotny będzie projektant, inspektor nadzorujący prace budowlane jak i kierownik robót budowlanych. To właśnie temu ostatniemu stanowisku będziemy chcieli przypatrzeć się lepiej w artykule. Od razu na wstępie należy napisać, iż mowa o kimś, kto musi posiadać właściwe kwalifikacje. Jeszcze przed rozpoczęciem prac na budowie taki kierownik musi potwierdzić je na piśmie i okazać właściwemu urzędowi, razem z informacją, iż przyjął taką funkcję na danym placu budowy.

halley, aktuariusze, rezerwy24
Zadanie takiej osoby rozpoczyna się już od samego początku tego typu inwestycji. Musi nadzorować wszak etap przygotowawczy i moment zabezpieczania posesji. Jest on odpowiedzialny za zrealizowanie wszelkich prac budowlanych, jak też za wszystko, co dzieje się na placu budowy.

Po skończeniu pracy powinien stworzyć konieczną dokumentację, a poza tym bez jego zaświadczenia o ukończeniu prac nie będzie można zgłosić ukończonego domostwa do odbioru, a tym samym zamieszkać w nim bez przeszkód. Jak widać, są to bardzo ważne sprawy, za które odpowiada taka osoba.