Tani druk

Jakie znaczenie mają szkolenia dla firmy i pracowników, na co zwracać uwagę podczas ich wyboru.

O bardzo dużym znaczeniu szkoleń wiadomo od dawna, jeżeli firma planuje zachować konkurencyjność na rynku, to inwestować musi tylko w nowoczesne maszyny, urządzenia i programy komputerowe, lecz także w ludzi.


ALT=Musisz wybrać odpowiednie szkolenia dla firm w mieście Wrocław?]

badania

Autor: Leslie Richards
Źródło: http://www.flickr.com

Wielu zarządzających firmami jakoś nie chce o tym pamiętać, skupiając się właśnie na stronie materialnej, a zupełnie zapominając o załodze. A to przecież pracownicy obsługują te wszystkie programy komputerowe i maszyny, i to ludzie są odpowiedzialni za to, żeby robiły one to, co się chce. Szczęśliwie coraz więcej osób decyzyjnych widzi, że nie da się uzyskać sukcesu bez odpowiednich inwestycji w załogę, i oni właśnie dość chętnie wysyłają swoich pracowników na przeróżne kursy (korepetycje z niemieckiego w toruniu) i szkolenia zawodowe, które mają na celu podniesienie ich kompetencji. Szkolenia spełniają również istotną rolę dla zatrudnionych, gdyż przede wszystkim stanowią możliwość intensywnego rozwoju zawodowego. Oprócz tego pracownik wysłany na szkolenie ma poczucie tego, że firma dba o niego i jest jej potrzebny, a to znacznie zwiększa jego lojalność.

Jeśli planować się będzie szkolenia dla firm Wrocław, to pamiętać należy o jednej bardzo ważnej rzeczy Więcej na portalu Każde szkolenie (zobacz zestaw szkoleniowy: efektywna komunikacja w zespole franklincovey) powinno być dobrze dobrane pod kątem aktualnych i przyszłych potrzeb w firmie, bo tylko wtedy przyniesie ono wymierne korzyści. Z tym niestety dość różnie bywa, bo w wielu firmach jest zwyczajnie moda na różnego rodzaju kursy, i wysyła się na nie pracowników bez względu na to, czy będą miały sens, czy jednak są mało trafnym pomysłem. Tymczasem szkolenia owszem są bardzo ważne, ale jeżeli się je nieodpowiednio dobierze, to często nie przyniosą żadnego rezultatu i będą nikomu niepotrzebnym kosztem. Z tego też powodu zaleca się przy wyborze pracowniczych szkoleń, aby uzgadniać z załogą faktyczne oczekiwania, które rzecz jasna powinny być zgodne z interesami właściciela, lecz równocześnie pozwolą na rozwój pracownika w pożądanym przez niego kierunku. Wówczas i pracownik będzie zadowolony z podniesienia swoich umiejętności, ale też firma odniesie sporo korzyści z tego, że ktoś nauczył się czegoś nowego.