Tani druk

Jakiego rodzaju ogrodzenie dopiero co kupionej działki stosowane jest najczęściej aktualnie?

Dopiero co kupiona działka nie posiada na ogół żadnego ogrodzenia. Jeśli czeka nas spora inwestycja, która związana jest z budową, to niechętnie wydamy kilkanaście tysięcy złotych na kosztowne ogrodzenie, które składa się z wykonanych ze stali przęseł lub paneli ogrodzeniowych.
Najmniej kosztownym i najczęściej spotykanym wariantem ogrodzenia jest siatka, która jest ocynkowana albo powlekana tworzywem.

Obecnie najwygodniejsze to ogrodzenia siatkowe systemowe, które składają się z siatki ocynkowanej oraz słupków powlekanych tworzywem i płyty prefabrykowanej, która służyć może jako podmurówka. Montaż ogrodzenia z siatki zaczyna się od przygotowania terenu. Wszelkie przeszkody tzn. krzewy, kamienie oraz pozostałe korzenie drzew, które są w linii ogrodzenia, trzeba usunąć. Jeśli działka jest nierówna, to warto to zlikwidować a to spowoduje, że ogrodzenie zamontowane będzie w jednym poziomie. Jeśli nie można wyrównać gruntu, to należy dostosować umiejscowienie ogrodzenia do odchyleń, które istnieją. Wówczas stosuje się stopniowanie ogrodzenia, albo jeżeli siatka jest mocowana bez płyty podmurówkowej to można zainstalować ją pod właściwym kątem.
siatki

Autor: Administración Nacional de la Seguridad Social
Źródło: http://www.flickr.com

Czynności są rozpoczynane od zamontowania słupków ogrodzeniowych, które zabetonowane powinny być w ziemi. Na ogół stosowany jest do tego cement portlandzki, który łączony jest z kruszywem lub w co poniektórych wypadkach gotowy suchy techniczny beton, który rozrabiamy jedynie z wodą.

Kliknij na odnośnik do strony (http://www.ulpa.com.pl/kategoria-produktu/odkurzacze-przemyslowe/odkurzacze-do-odziezy/), on przybliży Ci wątek, który Cię aktualnie zainteresował. Przeczytaj artykuł, posiadający interesujące dane.

Słupki są betonowane na głębokości 80-110 centymetrów zależnie od granicy, na której zamarza grunt. Rozstaw słupków to zazwyczaj 2-3 m w zależności od terenu oraz od typu ogrodzenia. Jeśli montowana jest płyta podmurówkowa, wtedy rozstaw jest zależny od długości płyty, która ma około 2,5 m. Na rogach oraz końcach ogrodzenia są instalowane dodatkowe podpory do słupków, które wzmacniają słupki skrajne. Jeśli długość boku ogrodzenia większa jest niż 40 m, to należy zainstalować wzmacniający słupek z podporami, który będzie usztywniał ogrodzenie.

Jeżeli postawimy wszystkie, słupki wtedy musimy odczekać aż beton stwardnieje. Siatka jest mocowana do słupków przy pomocy drutu wiązałkowego lub przelotek. Zainstalować należy także druty naciągowe, które będą usztywniały siatkę.