Tani druk

Jakiego rodzaju ryzyko wiąże się z kupnem opon używanych? Czy opłaci się zdecydować na tego typu zakup?

Kupno ogumienia do auta to z reguły spory wydatek. Kiedy zbliża się czas wymiany opon na takie zimowe, a my wiemy, że stare już już się nie nadają, to często zastanawiamy się nad kupnem tych używanych.

bielizna - ogląd

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
Czy warto kupować używane opony? Z jakim ryzykiem jest związana taka decyzja?

Rzeczą, jaka nęci kierowców, gdy chodzi o zakup używanych opon jest z pewnością mniejszy koszt. Nie ma się co dziwić, że takie rozważania bierzemy pod uwagę, jeśli mówimy o oszczędności rzędu połowy ceny, jaką normalnie trzeba byłoby wydać na nowe opony w temacie nowych opon. Jednak z pewnością trzeba się nad takim rozwiązaniem zastanowić. Ryzykowne może okazać się choćby to, iż maksymalny gdy mowa o bezpieczeństwie wiek, do jakiego opony mogą być eksploatowane, to pięć lat. Po takim czasie niekoniecznie będą zachowywały swoje właściwości. Poza tym, spore znaczenie ma również to, jak są przechowywane opony, jak też to jak są używane. Opony mogą mieć mało lat, jednak mogą nie być w super stanie na skutek nieodpowiedniej eksploatacji. Warto w związku z tym posprawdzać takie informacje zanim zdecydujemy się na kupno.
nowe opony

Źródło: pixabay.com
Kupując używane opony dobrze jest sprawdzić bieżnik. Nowe opony mają bieżnik o głębokości około 8-10 mm. Jednak z czasem bieżnik robi się coraz bardziej płytki, co skutkuje słabszym trzymaniem się nawierzchni, a w konsekwencji jest zagrożeniem dla zdrowia i życia osób podróżujących samochodem http://www.hurtopony.pl/opony-zimowe.html. Następnym zagrożeniem może okazać się także nierównomierne zużycie bieżnika, jak również inne uszkodzenia, jakich tak na dobrą sprawę często nie zobaczymy gołym okiem. Wychodzą później już w trakcie jazdy.

Z tego względu na pewno warto dobrze obejrzeć opony nim zdecydujemy się na zakup, chociaż tak na dobrą sprawę największą pewność i spokój mamy wtedy, gdy wybierzemy opony nowe.