Tani druk

Jakiego typu składniki powinien zawierać skuteczny krem na zmarszczki?

Kiedy skóra jest sucha i mniej elastyczna, zaczynają pojawiać się podstawowe oznaki starzenia – zmarszczki. Można spłycić je z pomocą specjalnych kremów. Jaki musi być krem na zmarszczki?

krem

Autor: barrabarra
Źródło: http://www.sxc.hu

Panie często pytają w sklepie: jaki jest dobry krem na zmarszczki? – dobre kremy na zmarszczki. W zakupie kosmetyków powinno kierować się kilkoma ważnymi czynnikami. Cena niekoniecznie jest najistotniejsza – fakt, że krem jest kosztowny nie znaczy, że będzie działał. Najważniejsze jest uważne czytanie składu kosmetyku. Krem przeciw zmarszczkom powinien mieć składniki nawilżające. (źródło artykułu) To przesuszona skóra jest powodem do powstawania nieestetycznych wgłębień. Jedną z bardziej efektywnych substancji nawadniających jest mocznik. Warto także poszukiwać w składzie ceramidów, które nie dopuszczają do wyparowania wody ze skóry. Razem z wiekiem ich liczba w organizmie się zmniejsza.

Za powstawanie zmarszczek odpowiedzialne są również wolne rodniki, dlatego dobry krem na zmarszczki – (przejdź do strony) powinien posiadać antyoksydanty, które skutecznie je zwalczają – zerknij na dobre kremy na zmarszki. Jednym z najlepszych tego typu składników jest witamina C, dodatkowo rozjaśniająca przebarwienia. Nierzadko kosmetyki posiadają też koenzym Q10 i likopen. Kosmetyk na noc powinien posiadać w składzie retinol, a więc witaminę A. Wykazuje ona silne oddziaływanie przeciwko zmarszczkom – skutecznie je wygładza. Skóra staje się bardziej jędrna, nawilżona oraz grubsza.

Na wysuszenie skóry ma wpływ mnóstwo aspektów: zła dieta, stres, nieodpowiednia pielęgnacja czy klimatyzacja. By zapobiec tworzeniu się zmarszczek, stosowną pielęgnację należy rozpocząć o wiele wcześniej, tuż po 20. roku życia.