Tani druk

Jakimi zadaniami zajmuje się merchandiser? Jak można zostać takim specjalistą? Co powinniśmy umieć?

Wiele nazw zawodów wzięło się u nas z języka angielskiego, tak więc czasem nie do końca wiadomo, o czym mowa. Tak może być np. z zawodem merchandiser, o którym opowiemy w tym artykule.
Taka osoba jest zatrudniona często w produkcyjnej branży, a też w firmach dystrybucyjnych.

merchandiser

Autor: Amy
Źródło: http://www.flickr.com
Najbardziej istotne zadania tego typu pracownika to przede wszystkim ekspozycja towaru, organizowanie akcji promocyjnych, a wszystko to w konsekwencji ma powiększać sprzedaż. Osoba pracująca na takim stanowisku powinna charakteryzować się indywidualnymi predyspozycjami, musi wiedzieć, jak wpływać na poprawę sprzedaży określonych produktów.
Z pewnością nie jest to łatwe zadanie, zwłaszcza iż w dzisiejszych czasach istnieje znacząca konkurencja w sumie na wszystkich frontach. W tym celu, dla polepszenia swoich kwalifikacji, taki specjalista musi stale się dokształcać, a najlepsze do tego celu są liczne kursy i szkolenia z tego obszaru wiedzy. Dla osób, jakie pragną iść na studia wyższe mamy niedobre wieści, gdyż nie ma w sumie jeszcze takiego kierunku, który uczy w takim zakresie, jednakowoż możemy studiować dość zbliżone dziedziny, jak zarządzenia, handel czy marketing.

To z pewnością jest pomocne w tym zawodzie, tego typu osoby ponadto lepiej radzą sobie na tym stanowisku, gdyż mają wiedzę, jaką mogą wykorzystać każdego dnia.

Merchandiser powinien przede wszystkim cechować się wyobraźnią przestrzenną, zmysłem estetycznym, poza tym powinien być spostrzegawczy i kreatywny. Najkorzystniej jak szybko będzie kojarzył fakty, dzięki czemu pozyskać może niezbędne informacje. Poza tym musi dostrzegać mechanizmy, jakie kierują klientami, a później umieć je wykorzystać.