Tani druk

Jeśli szukasz szczególnego pomysłu na domową hodowlę

O własnym zwierzaku w domu myśli większość z nas. Jednak posiadanie kota, psa czy nawet chomika wiązać się będzie z dużą ilością obowiązków. Są jednak zwierzęta, jakie nie tylko są niezbyt kłopotliwe w hodowli, lecz także są niezwykle oryginalne. Należą do nich na przykład straszyki australijskie, dochodzące do piętnastu centymetrów długości owady o bardzo oryginalnym wyglądzie.

Straszyk australijski

Autor: Raven Fotoamator
Źródło: http://www.flickr.com

Hodowla straszyków raczej nie powinna nastręczać kłopotów nawet osobom mającym małe doświadczenie. Podstawą hodowli musi być odpowiednio duże terrarium, ważna szczególnie tu będzie jego odpowiednia wysokość.

Wypytujecie nas czasami o naszą kolejną stronę. Oto ona. Wystarczy wejść w podany link i można zobaczyć tutaj (https://e-hunter.pl/pl/c/OverZoo/206) następne zajmujące wpisy.

Terrarium należy zaopatrzyć w odpowiednie podłoże, musi ono zapewniać stałą wilgotność. Bardzo dobrze będą się do tego nadawać zmoczony piasek, torf lub włókno kokosowe, ale w awaryjnej sytuacji można się nawet posłużyć papierowymi ręcznikami.

terrarium

Autor: Eli Christman
Źródło: http://www.flickr.com

Same straszyki można bardzo prosto zdobyć, są one niedrogie i sprzedawane przez wielu hodowców. Jeśli żaden ze znajomych nie posiada tych owadów to wystarczy w internetowej wyszukiwarce wpisać frazę straszyk australijski cena i już po paru sekundach dostanie odnośniki do ludzi, którzy mogą dostarczyć jajeczka tego owada. Po kupnie jaj trzeba przygotować odpowiedni pojemnik ciekawostki na, w którym na wilgotnym podłożu jajka będą przez kilka miesięcy dojrzewać aż do pojawienia się młodych owadów. Gdy to nastąpi straszyki australijskie trzeba przenieść do przygotowanego wcześniej terrarium i zagwarantować należytą ilość pokarmu. Straszyki potrzebują dużo jeść, ale jednocześnie są dość wybredne. W Australii spożywają głównie liście eukaliptusa, ale w domowych warunkach karmi się je jeżynami, malinami, bluszczem, dębem lub różą. Zimową porą owady te mogą zjadać kilka roślin doniczkowych, lecz z takimi pokarmami należy uważać. Przy odpowiedniej pielęgnacji samce straszyków przeżywają kilka miesięcy, a samice niekiedy i ponad rok. Jeżeli będą miały utrzymane właściwe warunki w akwarium i będą miały zapewnione dużą ilość świeżych liści to także z potomstwem problemów być nie powinno.