Tani druk

Tanie LEDy – czy to w ogóle możliwe?

Chociaż lampy LED są zdecydowanie tańsze w użytkowaniu, w związku z 6-10 krotnie dłuższą trwałością w zestawieniu z tradycyjnymi źródłami światła i znacznie mniejszą konsumpcją energii elektrycznej, ich koszt dalej odstrasza wielu klientów. Choć zachęcani nieporównywalnie lepszą jakością światła, walorami estetycznymi oraz energooszczędnością innowacyjnych produktów LED, w dalszym ciągu decydują się oni na mniej kosztowne odpowiedniki, niejednokrotnie obwiniając sprzedawcę za zbyt dużą cenę produktów LED.

salon

Autor: BRITOP Lighting
Źródło: BRITOP Lighting
W międzyczasie, musimy pamiętać, że technologia LED (polecamy: ) w dalszym ciągu znajduje się w fazie rozwoju, nowe produkty wymagają kosztownych badań i testów laboratoryjnych, implementowania tworzyw najlepszej jakości – skąd bierze się znaczna cena artykułów LED. Cenę artykułów LED (wejdź: tu) kształtują również producent i reżim produkcyjny. Przykładem może być koszt diod dających najwięcej światła – są najdroższe, ponieważ niewiele producentów opanowało technologię ich wytwarzania. Z czasem, gdy pozostałe firmy nauczą się je produkować – ceny spadną.

Przykład zastosowania taśm Tramo LED

Autor: KOBI Light
Źródło: KOBI Light

Eksperci rynkowi również są dobrej myśli. Prognozują, że cena nowoczesnych produktów LED, będzie malała razem z wielkością ich sprzedaży. Testy zdają się potwierdzać trend spadkowy. W październiku zeszłego roku cena LEDowego odpowiednika żarówki 60W spadła o następne 10%, zarazem coraz bardziej spełniając oczekiwania klienta. Za trend spadkowy w znacznej mierze odpowiedzialna jest firma Philips i jej strategia cięcia cen.

Z drugiej strony, widać tzw. rynkową akceptację nowoczesnych lamp LED (odkryj: ).

Jeśli twierdzisz, że omawiany tutaj tekst jest wartościowy i poszukujesz czegoś podobnego, to kliknij ponadto ten link, a przeczytasz więcej informacji obsługa techniczna konferencji.

Konsumenci coraz częściej doceniają ich walory energooszczędne i estetyczne, dlatego możemy oczekiwać, że już niedługo wyprą one pozostałe typy.

Więcej o trendach w branży mogą Państwo znaleźć na naszym portalu branżowym