Tani druk

Każdy lubi coś innego i w tym się przede wszystkim obraca

Każdy z nas rozumie, że istnieje bardzo sporo głównych gatunków muzycznych i jednocześnie także multum ich odmian, jednak przeważnie dzieje się tak, iż większość z nas ma własny ulubiony gatunek oraz zazwyczaj trzymamy się go tak zdecydowanie, że nawet nie myślimy aby poświęcać uwagi na inne gatunki. A przecież pomimo przemijania lat oraz ukazywania się co chwilę to innych twórców pokazuje się, że blues jest wciąż bardzo modny i choć bez wątpienia jego głos przemieniło się od tego pierwotnego, to mimo wszystko mnóstwo osób nadal słucha go z drżeniem serca.

popularni wykonawcy
Ciągle się zmieniaTrzeba powiedzieć, że blues to przeważnie dźwięki gitary, jak oraz także harmonijka ustna. Jasne że te brzmienia się ciągle zmieniają, coraz częściej są dołączane części hip hopu czy rocka, mimo wszystko ten najistotniejszy typ właściwie jest niezmieniony. Warto zdawać sobie sprawę, iż te utwory przeważnie są smutne oraz melancholijne, opisują o relacjach damsko-męskich, lecz też niejednokrotnie nawiązują do aktualnych sytuacji społecznych oraz politycznych.

Znanych jest wielu wykonawcówJasne że jak zawsze to się odbywa pojawiają się ludzie, którzy nadali taki a nie inny rytm takiemu gatunkowi. Rozpoczęło się od muzyki Afroamerykanów z południa USA, potem w latach 30. ważny był Pete Johnson, w latach 60. najmocniej znany był Alexis Korner. W Polsce jednym z najlepiej znanych grup grających blues rock jest team Stare Dobre Małżeństwo, a popularni wykonawcy to Romek Puchowski, albo Grzegorz Kapołka.

muzyka, bank muzyka

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com

U nas też są festiwale bluesaJeżeli rozmyślamy, albo w ogóle w Polsce taki gatunek jest słuchany, to bez wątpienia należy opowiedzieć o tym, że jest u nas w Katowicach prowadzony festiwal Rawa Blues, na którym mają okazję się zaprezentować tak polscy, jak i zagraniczni muzycy. A to pokazuje, że pomimo tylu lat trwania, blues nie tylko nie umiera, ale wręcz odwrotnie, pojawiają się zupełnie to nowi twórcy, którzy marzą aby przyczynić się do jego nieśmiertelności, a o tym iż im się to udaje może świadczyć fakt, że jest coraz więcej słuchaczy tego gatunku.