Tani druk

Każdy typ reklamy swojej działalności wydaje się być mądry — rozwieszane plakaty bywają dość często spotykane

Nie każdy może sobie pozwolić na drogą promocję w telewizji — dzięki Bogu istnieją prócz tego inne efektywne możliwości.
Małe przedsiębiorstwa, które zazwyczaj mają zasięg lokalny, nie bawią się w drogie promocje w internecie albo w branżowych czasopismach.

towar

Autor: David Sawyer
Źródło: http://www.flickr.com
plakat

Autor: iStock
Źródło: iStock
Po pierwsze nie stać ich na to, a po drugie takiego typu reklama (agencja reklamowa Kraków) może nie przynieść planowanego efektu. Jeśli mamy małą cukiernię, zakład fryzjerski albo kwiaciarnię, to przyklejone w okolicy plakaty mogą przyczynić się do tego, że przyjdą do nas nowi klienci. Rzecz jasna plakat powinien być porządnie przemyślany oraz w taki sposób zaprojektowany, żeby przykuwać uwagę. Trzeba więc mieć plan działania. Początkowo trzeba mieć pomysł. Potem musimy go przenieść na „papier”. Jeżeli nie znamy się na komputerowych programach, to trzeba to zadanie komuś zlecić. Pamiętajmy, że chcemy przecież wyglądać na poważną firmę. Zatem nie powinniśmy rozwieszać plakatów, które będą wyglądały, jakby rysowało je dziecko. Tym bardziej nie należy plakatów robić ręcznie. Kojarzą się one z reguły z plakatami z podstawówki, które namawiać miały na dyskotekę albo sprzątanie parków. Kiedy fachowiec już stworzy nasz idealny plakat, to trzeba jechać z tym do drukarni. Tu również powinniśmy sprawdzić ceny za tego rodzaju usługę. Mogą się one różnić w różnych drukarniach.

Zatem powinniśmy wykonać kilka telefonów i poprosić o wycenę. Na koniec musimy plakaty rozwiesić. Jeśli nie mamy na to czasu, to również można wynająć jakiegoś studenta, który to dla nas zrobi.