Tani druk

Człowiek bardzo łatwo może ulec wypadkowi, całe szczęście jest pogotowie. Taka szybka pomoc jest niezbędna

Każdego dnia czyjeś życie jest zagrożone. Różne są tego powody, najczęściej ulegamy różnym wypadkom, wiele z takich zdarzeń niestety kończy się śmiercią. Większość wymaga natychmiastowej pomocy, to od niej zależy, w jaki sposób nasz organizm poradzi sobie ze skutkami takiej sytuacji. Pracownicy pogotowia pracują w ciągu całej doby, ponieważ przez cały czas może stać się tak, iż niezbędna będzie szybka interwencja. Co jest niezbędne do ratowania życia?

sprzęt medyczny

Źródło: czarmed.pl
Wiadomym jest, że czynnik ludzki jest najważniejszy, bez tego nie da się uruchomić potrzebnego urządzenia. Jednakże, bez właściwego, wciąż bardziej udoskonalonego sprzętu nie można nawet myśleć o dobrej akcji ratowniczej oraz ratowaniu życia. Istotny jest rzecz jasna ambulans, żeby szybko dojechać na miejsce wypadku, lecz sam samochód to nie wszystko, liczy się to co w środku. A są tam ciekawe oraz zaawansowane urządzenia do ratownictwa. Deska ortopedyczna to taki typ noszy który ułatwia stabilizację ratowanej osoby jak i jego transport w trudnych warunkach. Używa się jej w zdarzeniach, w jakich poszkodowany mógł doznać obrażeń ciała, szczególnie kręgosłupa.

Deska ortopedyczna zapewnia zabezpieczenie poszkodowanego na czas transportu do placówki medycznej. Ma pasy zabezpieczające, a także stabilizator głowy, odpowiedzialny jest on za ochronę dla kręgosłupa. Jest to niezbędne wyposażenie zespołów ratownictwa medycznego. Ważne jest również krzesełko kardiologiczne, które ułatwia transport pacjentów. Wykonane są z zapewniającego lekkość aluminium, mają one dwa kółka transportowe.

Powinny mieć blokadę zabezpieczającą przed niechcianym złożeniem podczas transportu, niezbędne są też pasy, zabezpieczające pacjenta w czasie transportu. Tego typu krzesełko jest dobre do noszenia przez dwie osoby. Niezbędny jest także defibrylator. Oddziałuje on na mięsień sercowy prądem stałym o właściwej mocy. Celem defibrylacji jest powstrzymanie niekontrolowanych impulsów elektrycznych, jakie przepływają poprzez serce, a także powrócenie do normalnej, dobrej pracy serca.

To jedyna i skuteczna metoda, która zwięsza szanse przeżycia podczas ciężkich zaburzeń czynności serca. Zrobiona w ciągu trzech minut od pozbawienia przytomności powiększa możliwości przeżycia w 75% poszkodowanych.