Tani druk

Kiedy jesteśmy przyjęci na umowę o pracę

Kiedy rozpoczynamy pracę marzy nam się, żeby mieć umowę o pracę. W różnych sytuacjach ją otrzymujemy. To rzeczywiście ważne, by dbać o to, by taką umowę podpisać, bo zyskujemy fajniejsze warunki, przez taką umowę. Możemy czuć się po prostu bardziej pewnie.

Kiedy będziemy przechodzić na umowę

dokumenty do podpisania

Autor: http://www.freeimages.com
Źródło: http://www.freeimages.com

o pracę inaczej jest obliczane nasze wynagrodzenie. Istnieje coś takiego jak kalkulator wynagrodzeń umowa o pracę, dzięki czemu wiemy ile będzie wynosiło nasza wypłata (sprawdź więcej informacji: kalkulator wynagrodzeń umowa o pracę). Wiadomo, że księgowość w przedsiębiorstwie sama nam wszystko obliczy, ale i my sami możemy upewnić się jak nasze płace będą wyglądały. A gdy okaże się, że jednak nam dana praca nie pasuje, a mamy podpisaną umowę o pracę to trzeba wyszukać wypowiedzenie umowy o pracę przez pracownika wzór (znajdziesz tutaj np. wypowiedzenie umowy o pracę przez pracownika wzór). Nie jest ciężko znaleźć taki wzór, trzeba jedynie posprawdzać w sieci i na pewno uda nam się go znaleźć. Później wystarczy wszystko pouzupełniać i nie będzie jakiegokolwiek kłopotu. Powinniśmy jednak mieć na uwadze, że wypowiedzenie ad hoc w pewnych sytuacjach nie jest możliwe.

Kontrakt menadżerski

menadżeży

Autor: Rufus Walabee
Źródło: http://www.flickr.com

Sporo osób chciałoby pracować na umowę o pracę, ale są też osoby, które dążą do tego by dostać kontrakt menadżerski. Ale żeby można było działać na tego typu umowie powinniśmy pracować na kierowniczym stanowisku. Jest to ciekawy typ umowy i dobrze się o nią postarać. Co jeszcze interesujące nie każdy wie, o tego typu umowie. Jednak staje się kontrakt menadżerski coraz bardziej powszechny w naszym kraju. Kontrakt menadżerski jest umową cywilnoprawną, więc nie funkcjonuje na zasadach, jakie obowiązują przy typowej umowie o pracę. Po więcej informacji zapraszam tutaj: jak wygląda menadżerski kontrakt. Osoby, które chcieliby przejąć rolę menadżera spółki muszą liczyć się z tym, że najprawdopodobniej będą musieli podpisać kontrakt menadżerski, a rzeczywistość jest taka, że nie każdemu on odpowiada. Bo to, co dla jednych będzie perfekcyjnym rozwiązaniem, dla kogoś innego ze względu na daną sytuację być nie musi. Tak, więc zanim zaczniemy się starać o podpisanie kontraktu, tego typu sprawdźmy czy wszystkie założenia takiej umowy nam pasują. Bo jeżeli tak to nie ma, o czym myśleć i po prostu powinniśmy szukać dla siebie odpowiedniego stanowiska.