Tani druk

Kiedy wykonuje się USG stawu kolanowego?

USG kolana to powszechnie stosowane badanie, które pozwala na właściwą diagnostykę dolegliwości zwyrodnieniowych, urazów zachodzących w okolicy kolana czy też dolegliwości reumatoidalnych.

Jest ono nieinwazyjne oraz bezbolesne. USG kolana kosztuje od 80 do ok. 300 zł.
usg kolana kraków

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com

USG stawu kolanowego, zatem badanie ultrasonograficzne, przeprowadza się relatywnie często, ponieważ staw kolanowy to największy oraz najbardziej skomplikowany staw u osoby ludzkiej, jest także niezwykle narażony na różnego rodzaju kontuzje, przede wszystkim więzadeł czy też łękotki. Konstrukcja stawu kolanowego łączącego kość udową z tą piszczelowa, zezwala na utrzymywanie masy ciała i ułatwia przenoszenie siły i mocy wymaganych do wykonywania wielu czynności fizycznych, czyli wstawania, wycieczek, podnoszenia, biegania czy też przenoszenia ciężkich towarów albo WChodzenia lub schodzenia po schodkach.

Zaintrygował Cię nasz wpis? Jeżeli tak, to czytaj więcej (https://peakpackaging.pl/pillow-liner) o zbliżonej dziedzinie na nowej witrynie – odnajdziesz ją w linku pod spodem.

Równocześnie kolano jest niezwykle narażone na skręcenia, działanie sił bocznych czy też naciągnięcie.

W kwestii tego typu jak USG kolana Kraków jest miastem, w którym znajdziesz wyśmienitych lekarzy, którzy z przyjemnością dopomogą Ci przy takiej czynności. Takie badanie jest niezwykle znaną sposobnością diagnostyczną, która przeprowadzana jest od długiego czasu oraz wykorzystuje cechy fal ultradźwiękowych do otrzymania wewnętrznego obrazu stawu kolanowego. Nierzadko jest również uzupełniana innymi badaniami, przykładowo zdjęciem radiograficznym (RTG czy rezonansem magnetycznym), co pozwala na bardzo precyzyjną diagnostykę dolegliwości zwyrodnieniowych, reumatoidalnych albo różnego rodzaju przypadłości powstałych w okolicy stawu kolanowego.

Takie badanie ultrasonograficzne stawu kolanowego umożliwia dokładną ocenę jamy stawu kolanowego i podkolanowego, kaletki, kłykci kości udowej, więzadła, ścięgna czy łękotki. W porównaniu do powszechnie wykorzystywanych dawniej zdjęć RTG, USG kolana pozwala opisać przede wszystkim tkanki miękkie i budowę okołostawową.