Tani druk

Kiedy wymienić opony letnie na zimowe?

Każdego roku, mniej więcej w ostatnim tygodniu listopada, spora grupa kierowców zastanawia się czy nadszedł już odpowiedni moment aby zmienić opony letnie na zimowe. Jednakże, coraz większa grupa osób bazując na doświadczeniu, że zima może wszystkich niebywale zaskoczyć, nie odkłada tej decyzji na ostatnią chwilę, i dużo wcześniej zabiega o to, by kupić właściwe opony zimowe na i zarezerwować termin w warsztacie na ich wymianę.

Najbardziej popularnym wśród klientów asortymentem (głównie ze względu na cenę) są także opony (opony Barum) całoroczne, jednakże w przypadku gdy pokonujemy autem częste i długie trasy, warto zdecydować na kupno opon o bardzo wysokiej odporności na ścieranie albo po prostu zainwestować w dwa komplety opon – zimowych i letnich, które mogą przy nawet bardzo trudnych warunkach sprawdzać się dużo lepiej. Spora grupa osób jesienią oraz wiosną podkreśla wysokie ceny opon, jeśli jednak pomyślimy o ich kupnie odpowiednio wcześniej, możemy liczyć na atrakcyjne rabaty oraz okresowe wyprzedaże.

Opony i felgi to zdecydowanie jeden z najbardziej sezonowych produktów. W momencie, gdy stopnieje lub spadnie pierwszy śnieg sklepy i warsztaty samochodowe doświadczają niebywałego oblężenia a klienci często czekają w długich kolejkach. Sposobem na uniknięcie tego problemu jest internetowy sklep z oponami który przez cały rok oferuje wszystkie modele opon i felg w dobrych cenach, dodatkowo proponując klientom darmową wysyłkę lub wysoki rabat. Poprzez wybór takiego rozwiązania, bez konieczności wychodzenia z domu i czekania w kolejkach można szybko kupić odpowiedni komplet ogumienia do naszego samochodu a także motocykla.

Jeśli w grę wchodzi bezpieczeństwo nas i naszych bliskich oraz komfort jazdy warto zdecydować się na zakup produktów sprawdzonej firmy i postawić na produkty nieco droższe ale dające gwarancję trwałości oraz dobrej jakości. Najlepsi producenci wciąż prześcigają się wprowadzając nowe rozwiązanie przede wszystkim w zakresie trwałości materiałów ale również ukształtowania i ułożenia bieżnika. Dzięki zastosowaniu zaawansowanych technologii możemy wybierać opony w o doskonałej przyczepności do podłoża, skutecznie odprowadzające wodę i błoto, a także utrzymujące wysoką stabilność nawet na śliskim podłożu. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto skorzystać z porady specjalistów, którzy bezpłatnie doradzą jaki model najlepiej sprawdzi się w przypadku danej marki samochodu, wyjaśnią skomplikowane oznaczenie opon oraz pomogą wybrać felgi aluminiowe lub stalowe.