Tani druk

Kiedy wymienić opony letnie na zimowe?

Co roku, mniej więcej w grudniu, spora grupa kierowców zastanawia się czy nadszedł już odpowiedni moment aby zmienić opony letnie na zimowe. Jednakże, coraz więcej osób bazując na doświadczeniu, że zima umie nas całkiem nieźle zaskoczyć, nie odkłada tej decyzji na ostatnią chwilę, ale dużo wcześniej zabiega o to, by kupić odpowiednie opony zimowe na i zamówić termin w warsztacie na ich wymianę.

Bardzo często popularnym wśród użytkowników asortymentem (głównie ze względu na cenę) są również opony całoroczne, ale w przypadku kiedy przemierzamy samochodem częste i długie odcinki, warto zdecydować na kupno opon o zwiększonej odporności na ścieranie albo po prostu zainwestować w dwa komplety opon – zimowych i letnich, które będę przy ekstremalnych warunkach sprawdzać się o wiele lepiej. Wiele osób wiosną a także jesienią podkreśla wysokie ceny opon, ale jeśli pomyślimy o ich zakupie odpowiednio wcześniej, możemy liczyć na różnego rodzaju rabaty oraz sezonowe wyprzedaże.

Opony i felgi to zdecydowanie jeden z bardzo sezonowych asortymentów.

Zaciekawił Cię nasz temat? To rewelacyjnie! Następne tak samo zajmujące wątki odszukasz pod podanym odnośnikiem – tam czeka na Ciebie dalszy ciąg.

Gdy tylko stopnieje lub spadnie pierwszy śnieg sklepy i warsztaty samochodowe doświadczają niebywałego oblężenia a klienci niejednokrotnie czekają w długich kolejkach. Sposobem na uniknięcie tego problemu jest internetowy sklep z oponami który przez cały rok oferuje wszystkie modele opon i felg w dobrych cenach, dodatkowo proponując klientom darmową wysyłkę lub atrakcyjny rabat. Dzięki temu, bez konieczności wychodzenia z domu i czekania w kolejkach można szybko kupić właściwy komplet ogumienia do każdego auta a także motocykla.

Jeśli w grę wchodzi bezpieczeństwo nas i naszych bliskich oraz komfort jazdy warto zdecydować się na wybór produktów sprawdzonej firmy i postawić na produkty nieco droższe ale dające gwarancję trwałości oraz dobrej jakości. Światowi producenci nieustannie prześcigają się wdrażając nowe rozwiązanie nie tylko w zakresie trwałości materiałów ale także ułożenia i kształtu bieżnika. Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii możemy wybierać opony w o bardzo wysokiej przyczepności do podłoża, skutecznie odprowadzające wodę i błoto, jak również utrzymujące wysoką stabilność nawet na śliskim podłożu. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto skorzystać z porady specjalistów, którzy bezpłatnie doradzą jaki model najlepiej sprawdzi się w przypadku danej marki samochodu, wyjaśnią skomplikowane oznaczenie opon oraz pomogą wybrać felgi aluminiowe lub stalowe.