Tani druk

Kilka interesujących domowych metod na ostrogi piętowe

Ostroga piętowa to schorzenie, które wynika wskutek przewlekłego stanu zapalnego w okolicy pięty. Jej ból (w środku) jest wyczuwalny w pierwszej kolejności przy zwykłym chodzeniu, jednak wraz z upływem dni przybiera na sile i nie zmniejsza się nawet w takiej sytuacji, gdy siedzimy albo leżymy.
Najczęściej ból łagodzimy przy pomocy preparatów przeciwbólowych oraz fizjoterapii.

Bywa jednak, że są również bardziej domowe sposoby na ostrogi piętowe. W niniejszym tekście przedstawimy co poniektóre z nich. Najbardziej istotne są dobre buty, gdyż należy unikać spacerów na całkowicie płaskich obcasach oraz w butach o twardej zelóWCe. Ponadto, aby nieco odciążyć pięty, warto pomyśleć o noszeniu wkładek żelowych lub ortopedycznych podpiętek. Następny sposób to okład z lodu. Gdy dokucza Ci mocny ból pięty, dobrze byłoby przyłożyć do niej bardzo mroźny okład. Można także zawinąć kilka kostek lodu w stosunkowo cienki bawełniany ręczniczek. Można by powtarzać tę czynność za jakimkolwiek razem, gdy pojawia się ten ból.
szal

Autor: Maria Morri
Źródło: http://www.flickr.com
preparat

Autor: osseous
Źródło: http://www.flickr.com
Trzeci już swojski sposób to masaż aromatyczny. Ostrogę piętową możesz spróbować łagodnie rozmasować. Taki zabieg powinien trwać kilka minut, zaś do łagodzącego ból masowania warto jest wykorzystywać odrobinę oliwy z oliwek zmieszanej z olejkiem lawendowym lub z majerankiem.

Masz ochotę uzyskać świeże informacje na konkretny wątek? To obejrzyj witrynę (https://sushibistro.pl/pl/kontakt/), zapewne da Ci wiele pozytywnych wrażeń oraz na długo zostanie w Twej pamięci.

Kolejny domowy sposób na ostrogi piętowe to przykładowo zabieg borowinowy. Należy rozdrobnić kostkę borowinową i rozmieszać ją z ciepłą wodą do uzyskania jednolitej masy. Naczynie z tą masą zamieść nad garnkiem gotującej się wody i ogrzej masę do temperatury swego ciała.

W taki sposób przygotowaną borowinę nałóż na chorą piętę, po czym owiń stopę bandażem elastycznym, ręcznikiem albo kocem, aby zmniejszyć utratę ciepła. Ostatni już sposób to nacieranie chrzanem. Zetrzyj na tarce odrobinę korzenia chrzanu oraz takimi wiórkami dokładnie natrzyj piętę. Taki zabieg powinno się wykonać zaraz przed położeniem się do snu.