Tani druk

Kilka pojęć, które z pewnością będą przydatne podczas prowadzenia przedsiębiorstwa. Co to jest leasing zwrotny?

Prowadzenie własnej działalności to ogrom obowiązków, lecz też konieczność nauczenia się różnych pojęć, jakie przydają się na co dzień. Nie bez przyczyny mówi się, iż nieznajomość prawa szkodzi, ponieważ w przypadku posiadania swojej firmy nabiera to jeszcze mocniejszego przekazu.

żarówka, lapma, oświetlenie

Autor: Naika Esenalieva
Źródło: http://www.flickr.com
Jakiego rodzaju pojęcia warto poznać?
Swoja firma to potrzeba prowadzenia rejestru wydatków oraz dochodów. Tu tak na dobrą sprawę istnieje wiele spraw, na jakie warto zwrócić uwagę, natomiast częstym problemem jest potrzeba sklasyfikowania konkretnych zakupów. Dużym problemem może się okazać stwierdzenie, czy konkretna rzecz to wyposażenie (więcej…), czy może środek trwały. Warto zapytać na przykład księgowego, jaki posiada więcej doświadczenia w tego typu sprawach. Przyjmuje się tu wszak kwotę graniczną wysokości wydatków do 3500 złotych, poniżej której nie musimy wpisywać danej rzeczy, jako środek trwały, natomiast to nie jest koniec tych rozważań, dlatego dobrze jest poświęcić temu zagadnieniu większą ilość czasu.

umeblowanie

Autor: Comrade Foot
Źródło: http://www.flickr.com
Z kolei ochrona własności intelektualnej (znacznie więcej przeczytasz na www) może obejmować szereg regulacji, które dotyczą możliwości korzystania z tego typu własności. Może chodzić o prawa autorskie lub patenty. Wykorzystywanie czyichś osiągnięć bez znajomości prawa może skutkować koniecznością zapłaty sporej kary finansowej. Czasem w przypadku posiadania własnej firmy pomocny będzie leasing zwrotny (użyteczna treść).

Pokrótce mówiąc możemy go opisać w ten sposób, że leasingodawca kupuje budynek od właściciela firmy, a później właściciel bierze ją w leasing. Kontrakty zawierane są na różny czas, w zależności od potrzeb. Jest to jedna z możliwości sfinansowania działalności przedsiębiorstwa.