Tani druk

O czym powinno się pamiętać kupując zamki do drzwi?

Ze względu na sposób montażu zamki rozdzielamy na wpuszczane oraz nawierzchniowe. Wpuszczane inaczej są określane wewnętrznymi i montowane są jak sama nazwa mówi w wewnątrz drzwi w specjalnie przyszykowanym do tego otworze. Te drugie mocowane są do drzwi. Przeważnie z jednej strony są one otwierane za pomocą klucza zaś z drugiej za pomocą rygla.

Zanim zakupimy zamek do drzwi należy sprawdzić parę niby drobnych a mimo wszystko wielce ważnych rzeczy. Przede wszystkim trzeba stwierdzić, w jaki sposób otwierają się drzwi. Później, jaka jest grubość oraz wysokość drzwi a także rozmiar i kształt zamka. Kupować należy zamki sprawdzone przez Instytut Mechaniki Precyzyjnej. Zamek możemy zmienić sami albo skorzystać z pomocy fachowców. Wystarczy wpisać w przeglądarkę internetową: „wymiana zamków” i znaleźć odpowiednią firmę.

zamek do drzwi

Autor: Jay Thompson
Źródło: http://www.flickr.com

Na rynku można znaleźć bogatą ofertę różnych rodzajów zamków. Najłatwiej znaleźć w Internecie i zmieniając nazwę miasta w zależności od tego, gdzie chcemy je kupić. Najlepiej założyć więcej niż jeden zamek – (witryna internetowa) – i najlepiej, ażeby pochodziły od innych producentów. Dzięki temu rabuś niewielkie szanse na okradzenie naszego domu. Kiedy zdecydujemy się bez niczyjej pomocy zamontować zamek powinno się wcześniej prześledzić na ten temat informacje. Znajdziemy je najszybciej i najłatwiej w Internecie wpisując: „montaż zamków”. Tutaj dowiemy się, że trzeba na początku zdemontować klamkę. Potem zdjąć blaszkę ochronną wkoło klamki i wkładki.

Zainteresował Cię ten wpis? Będzie nam przyjemnie, jeśli postawisz na przejrzenie kolejnych. Po prostu kliknij link (http://www.galeriadecor.pl/swiece-zapachowe) i wejdź do następnej witryny.

Następnie demontujemy wkładkę oraz zamek. Teraz czas na założenie nowiutkiego zamka. Polega on na włożeniu kasety w wyżłobienie przeznaczone na kasetę. Potem kluczem sprawdzamy pracę zasuwy – przekręcamy go do pozycji zamkniętej i sprawdzamy czy kaseta zamka reaguje prawidłowo. Gdy zmieniamy wkładkę na nową, trzeba ją tak dobrać żeby nie wystawała poza zamocowane szyldy. Dokręcamy szyldy w koło wkładki a także te, które ukrywają połączenia klamki z kasetą zamka. Na koniec zakładamy klamkę wtykając ją w otwór w szyldzie przeznaczony na nią. Klamkę zakładamy przykręcając ją malutką śrubką z jednej strony.

Czasem może nam się przytrafić niefortunny wypadek, czyli zatrzaśnięcie drzwi. Gdy po wielu próbach nie udaje nam się osobiście rozgryźć otwarcie zamka należy wtenczas skorzystać z pomocy specjalistów. Otwieranie zamków nie należy do najtańszych rzeczy. Fachowcy z reguły biorą powyżej 100 zł za godzinę pracy. Na szczęście przeważnie w ciągu tej godziny udaje im się otworzyć zamek.
Źródło: Pogotowiezamkowe.com.pl