Tani druk

Problemy ze wzrokiem – jak się ich pozbyć?

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób zauważa u siebie kłopoty z prawidłowym widzeniem. Jest to bez wątpienia wynik tego, iż bardzo dużo czasu spędzamy przed ekranami komputerów, telewizorów czy telefonów, które negatywnie wpływają na nasze oczy. Nie bez znaczenia jest jednak dostęp do specjalistów i możliwość skorzystania z ich pomocy – jeszcze kilkadziesiąt lat temu w celu wizyty u okulisty nie wystarczyło zwyczajne udanie się do przychodni. Ludzie mieli znacznie bardziej ograniczone możliwości, w związku z czym bardzo często po prostu żyli ze swoim schorzeniem bez żadnego leczenia. W aktualnej chwili na szczęście jest inaczej, i w przypadku jakichkolwiek kłopotów możemy w prosty sposób otrzymać pomoc.

okulista

Autor: Mossy Carey
Źródło: http://www.flickr.com

Do często występujących wad wzroku zalicza się astygmatyzm. Jest to dolegliwość powodująca, iż osoba na nie cierpiąca widzi rozmyty obraz w pewnym obszarze swego widzenia. Jest to wynik wadliwej budowy gałki ocznej, która nie zachowuje symetrii i w jednej z osi jest dłuższa – na przykład oko ma większą szerokość niż wysokość lub na odwrót. Jest to bardzo uciążliwe, jako że nawet bardzo dokładnie dobrane szkła kontaktowe czy okulary nie są w stanie stuprocentowo zniwelować tej wady. W dzisiejszych czasach coraz bardziej powszechna jest laserowa korekcja astygmatyzmu, dzięki której otrzymujemy możliwość ograniczenia tej wady.

Niewątpliwie takie zabiegi mogą okazać się świetną alternatywą dla osób, które nie chcą nosić okularów ani soczewek. Pragnąc raz na zawsze zapomnieć o wadzie wzroku z pewnością warto rozważyć takie rozwiązanie. Rzecz jasna należy mieć świadomość, iż jeśli naprawdę interesuje nas laserowa korekcja wzroku rekonwalescencja może potrwać kilka tygodni- . Z reguły pacjent po tym zabiegu stosunkowo szybko dochodzi do siebie, aczkolwiek zaleca się minimum miesiąc urlopu oraz ograniczenie wszelkiego wysiłku fizycznego, uprawiania sportu oraz wystawiania się na nadmierne działanie promieni słonecznych.

Bez względu na to, czy naszym problemem jest astygmatyzm, krótko- czy dalekowzroczność, jeśli noszenie okularów na co dzień sprawia nam kłopot, z pewnością warto rozważyć wspomniane operacje laserowe. Obecnie coraz częściej prowadzą one do pełnego sukcesu i znacznej poprawy jakości widzenia, dzięki czemu możemy zapomnieć o zmartwieniach z tym związanych.