Tani druk

Kompletujemy wyprawkę dla malucha

Korzystając z porad bardziej obeznanych rodziców wyprawkę dla bobasa najlepiej zacząć uzupełnić wcześniej.

Po pierwsze o wiele wygodniej będzie przechadzać się po sklepach z mniejszym brzuszkiem, poza tym taki wydatek korzystniej jest rozłożyć w czasie, miejmy na uwadze, iż do nabycia mamy nie wyłącznie rzeczy, smoczki, lecz też rzeczy droższe – wózek, nosidełko, fotelik do auta.

noworodek

Autor: Felipe Fernandes
Źródło: http://www.flickr.com

Co ważne, nie dajmy się zwariować – aktualnie na rynku jest bez liku osiągalnych artykułów zbędnych małemu dziecku. Radują one nasze oko, jednakże bywają bezcelowe w wyposażeniu kąciku noworodka. Ich cena często przewyższa ich przydatność. Wiele osób korzysta ze wsparcia bliskich a także przyjaciół, których dzieci już wyrosły z łóżeczka, wózka, z rzeczy.

Typowy noworodek ma ok. 54-56 cm wzrostu a ubranka osiągalne na naszym rynku 56 cm, chyba, iż są to rzeczy dla wcześniaka – 44 cm czy dla dziecka o małej masie urodzeniowej, z tego powodu nie warto kupować wielu ubrań najmniejszego rozmiaru.

Udało nam się zwabić Twoją uwagę tym ciekawym opisem? Rewelacyjnie. Zatem namawiamy – kliknij w link Usługi Photoshop i przenieś się do kolejnej witryny po fakty.

Nasza kruszyna już w pierwszym miesiącu utyje ok. 500 – 1000 gram i urośnie 2 -3 cm a my z wielkiej ilości nagromadzonych ubrań założymy ledwo kilka sztuk.

Poniżej przytoczono przykładowy spis najpotrzebniejszych rzeczy dla noworodka. Ostateczny kształt wyprawki jest zależny od rodzicieli i od pory roku- .

Rzeczy powinny być wykonane z przewiewnych, naturalnych materiałów, bez ostrych szwów, drapiących haftów ani guzików, jakie mogłyby cisnąć. Przed pierwszym włożeniem ubranka trzeba wyprać w proszku lub płynie dla dzieci nawet jeżeli są nowe.

bobas, niemowle

Autor: brianfagan
Źródło: http://www.flickr.com
Na pewno przydadzą się: 4 sztuk body z krótkim i długim rękawem; otwór na głowę powinien być stosownie duży, aby nie wciskać główki na siłę; body jest praktyczne, jako że pozwala na bezproblemową a także szybką zmianę pieluszki bez rozbierania niemowlaka a także zabezpiecza plecki przed odsłonięciem; 4 sztuk bawełnianych koszulek; 6 sztuk śpioszków bawełnianych; 3 pary skarpetek lub bawełnianych bucików; 2 sweterki, bluzy oraz spodenki; 4 czapeczek. 3 pajacyki – ubranka bawełniane albo z polaru podobne do kombinezonu, rozpinane w kroku, co upraszcza zmianę pieluchy; jeśli planujesz karmić piersią, nabądź dwie poduszki do karmienia. Konieczny będzie także ręcznik z kapturkiem oraz 2 kocyki dla niemowląt- można zobaczyć tutaj.