Tani druk

Krajowe winnice stają się coraz modniejsze, możemy je poznawać, jak także kosztować trunku

Z roku na rok wzrasta popularność naszych win. Co prawda nasz kraj nie znajduje się w czołówce produkujących wina, jednak coraz mocniej zapisuje się na winiarskiej mapie kontynentu, a produkowane trunki są coraz częściej kupowane i pite.

Polskie winnice są również ciekawym obiektem turystycznym

nasiona

Te winnice stają się coraz popularniejsze

Winnice w Polsce są od lat, lecz w ostatnich czasach można dostrzec duży wzrost zainteresowania uruchamianiem świeżych upraw. Krajowe winnice są spotykane w licznych regionach, a najwięcej ich mieści się w województwach lubelskim, śląskim, małopolskim i podkarpackim. W winnicach uprawiane bywają różne odmiany winorośli, jak również produkowane liczne rodzaje trunków. Winnice szczycą się znacznym zainteresowaniem pośród turystów z kraju oraz zagranicy, szczególnie zaś wśród amatorów win.
To może być interesujący pobyt

winnice w Polsce

Autor: Meutia Widodo
Źródło: http://www.flickr.com
Winnica może okazać się świetnym celem wypoczynkowych wyjazdów, zwłaszcza tych krótszych, jak choćby weekendowych. Wiele winnic poszerza swą propozycję o turystykę, gdyż szczyci się ona dużym zainteresowaniem. Taki model turystyki bywa tytułowany mianem enoturystyki Przybywający do winnic turyści mają okazję dowiedzieć się, jawinnicadwiegranice.plprawiania winorośli oraz następnych działań powiązanych z produkcją wina. Oczywiście można pozwiedzać winnice oraz wszystkie dostępne pomieszczenia, jak także uczestniczyć w degustowaniu wina.

winnica

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Czasem winnice oferują możliwość dłuższego pobytu i odpoczynku w cudownej okolicy. Na miejscu można także kupić wytwarzane trunki w dużo lepszych cenach aniżeli w sklepach.