Tani druk

Kroczek po kroczku. Jak rozliczyć PIT on-line

Ogonki w urzędach podatkowych pod koniec kwietnia potrafią przerażać. Jest sposób, aby je ominąć. Swoje zeznanie podatkowe można dostarczyć przez internet. Podpowiadamy, jak to uczynić.
Ministerstwo Finansów oficjalnie zachęca do rozliczania się drogą elektroniczną.

firma - kadr

Autor: Presidencia de la República Mexicana
Źródło: http://www.flickr.com
Polacy ochoczo korzystają z tej opcji.

Jeśli interesuje Cię omawiany tekst, to bez wahania kliknij tu i zobacz oprócz tego inny tak samo zajmujący polecany tekst.

Do osiemnastego kwietnia do urzędów skarbowych wpłynęło ponad 5 mln e-PIT-ów. Resort liczy jednak na jeszcze lepszy wynik – przez sieć chce w bieżącym roku zebrać aż siedem mln zeznań skarbowych rozliczanie pit przez internet. Ażeby rozliczyć się poprzez internet, należy wejść na witrynę po czym odszukać na pasie na górze strony zakładkę „PIT”. Gdy w nią wejdziemy, selekcjonujemy opcję „e-Deklaracje”. W tymże dziale klikamy natomiast w „Do pobrania”. Tutaj wyświetli się spis wszelkich programów, które musimy zainstalować na pececie, ażeby rozliczyć się online.

Jeśli nie jesteś pewien, czy umieszczone na tej stronie wiadomości są wystarczająco rzetelne, to zobacz źródło (www.pap-mediaroom.pl/polityka-i-spoleczenstwo/oddluzanie-korzyscia-dla-klienta-i-rynku-finansowego), które posłużyło do zredagowania tego artykułu.

W ten sposób rozliczanie pit online będzie bardzo proste. Kiedy program „e-Deklaracje Desktop” będzie już na naszym komputerze, warto zaznajomić się z jego instrukcją obsługi, w której gruntownie zaprezentowano, jakim sposobem posługiwać się aplikacją od momentu jego instalacji aż po wysłanie za jego pośrednictwem e-PIT-a.

selfie - firma

Autor: Prentsa Aldundia
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli chodzi o rozliczenie pit online 2016, można złożyć następujące blankiety: PiT-36, PIT-37, PiT-38, PiT-19a dużo więcej informacji znajdziesz na . W aplikacji „e-Deklaracje Desktop” powinno się więc wybrać stosowny Druk jak też starannie go wypełnić.

Na koniec warto zaakcentować, że Resort Finansów nie zostawia w potrzebie tych, jacy pragną rozliczyć się on-line, jednak na którymkolwiek z kroków napotkają kłopoty. Dla podobnych osób funkcjonuje infolinia, na którą namiary możesz znaleźć w „Infolinia oraz pomoc e-Deklaracje”.