Tani druk

Kto pomoże ci wypełnić pit?

Każdego roku przychodzi ta chwila, gdy należy złożyć zeznanie podatkowe. Nie jest to nic przyjemnego, chyba nikt nie lubi się rozliczać, ale od kiedy mamy komputery i dostęp do internetu możemy sobie cały proces bardzo ułatwić.

Świnka skarbonka

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Dobrze jest wiedzieć, że program do pitów na płycie możemy nabyć z wieloma gazetami. Od początku roku każdy ogólnopolski dziennik i mnóstwo regionalnych tytułów obdarowuje nas takiego rodzaju programami.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na ten dział, zapewne przyda Ci się bieżąca treść. Zapraszamy na naszą stronę, tam rozszerzysz swoje kwalifikacje.

To świetne wyjście. Wystarczy włożyć płytę do napędu i będziemy prowadzeni dokładnie przez cały czas uzupełniania deklaracji podatkowej. Warto oczywiście przygotować sobie najpierw potrzebne dane, ale samo wyliczanie należnego podatku nie wymaga od nas niczego poza prawidłowym wprowadzeniem liczb we wskazane rubryki. Dawno już minęły czasy, gdy trzeba było siedzieć z długopisem i kalkulatorem, a później z drżącym sercem zastanawiać się czy aby nie zrobiliśmy błędu w wyliczeniach.

Możesz wysłać pit przez internet!
Program do uzupełniania zeznań podatkowych można też ściągnąć z sieci. Znajdziemy wiele dobrych i darmowych. Często udostępniają je różnego rodzaju organizacje pożytku publicznego, które w ten sposób zachęcają do oddania 1% podatku na ich rzecz. Bardzo łatwo można wyszukać tego typu program, trzeba tylko wpisać w wyszukiwarkę „PITAX” lub pobierz aplikację. Jest z czego wybierać. Po wypełnieniu zeznania podatkowego możemy je wydrukować i wysłać do odpowiedniego urzędu skarbowego. Naturalnie kopię deklaracji możemy przechowywać w pamięci naszego komputera, więc nawet jeżeli gdzieś zgubimydrukowaną wersję, zawsze mamy zapamiętamy plik.

Deklarację podatkową możemy także złożyć przez internet. Od niedawna jest taka możliwość i część z nas wciąż nie jest do niej przekonana. Nadal bardziej przekonuje nas pieczątka urzędnika niż potwierdzenie wydrukowane z internetu. Nie ma jednak powodów do obaw. Dobrze jest poszukać w sieci wiadomości o tym jak składać zeznanie, wystarczy tylko wyszukać hasło bądź też sprawdzić przez stronę internetową. Będziemy wiedzieć dokładnie jak przebiega cała procedura i dzięki temu zaoszczędzimy sporo czasu. Nie trzeba już wyczekiwać w kolejce do okienka pocztowego czy w urzędzie skarbowym.