Tani druk

Które gatunki literackie można coraz częściej kupić w formie audiobooków

W chwili obecnej coraz bardziej popularne są książki w formie elektronicznej.

Praktycznie wszystkie najlepsze wydawnictwa mają je w swoim katalogu wydawniczym. Możemy nabyć je w różnych formatach i na różnych nośnikach. Jednym z bardziej dostępnych są audiobooki.
W formie audiobooków możemy kupić książki wszystkich gatunków literackich a także podręczniki.

audiobook

Autor: Denise Krebs
Źródło: http://www.flickr.com

Do najczęściej wybieranych rodzajów należą: bajki i baśnie audiobooki, biografie i dzienniki audiobooki, fantastyka i fantasy audiobooki.Jeżeli wziąć pod uwagę bajki i baśnie audiobooki są dostępne zarówno bajki klasyków jak również (przejdź dalej) baśnie autorów nam współczesnych. Jeśli rozpatrywać bajki i baśnie audiobooki, możemy się spotkać z bajkami czytanymi przez interpretatorów którymi zazwyczaj są znani aktorzy czy aktorki. Spotyka się również bogatsze w formie audiobooki to znaczy słuchowiska bogate w efekty specjalne takie jak: odgłos płynącej wody, dźwięki ptasząt, odgłosy burzy, muzyka. Wszystko to podnosi jakość słuchanego audiobooka (biografie i dzienniki audiobook).Kolejnym gatunkiem bardzo często umieszczonym wysoko w ocenach są też biografie i dzienniki audiobooki. Z nowości wydawniczych możemy polecić biografię pana prof. Władysława Bartoszewskiego. Inną ciekawą pozycją są całkiem niedawno wydane „Dzienniki” pani Agnieszki Osieckiej. Jednym z bardziej bogatych działów literackich wydawanych w postaci wersji do słuchania jest rodzaj fantastyka i fantasy (najlepsze biznes audiobooki). Powodem takiego zjawiska są możliwości które daje forma audiobooka, głównie ze względu na multimedialny charakter audiobooków.

Książki mówione służą nie tylko odpoczynkowi ale również nauce na wszystkich poziomach edukacji. W tej kategorii najpopularniejsze są ekonomia i biznes audiobooki. Spośród podręczników do ekonomii można mówić o poddziałach: księgowość, księgowość zarządcza, miko i makroekonomia autorów takich jak: Samuelson, Balcerowicz. Z literatury naukowej wymienić możemy: audiobooki z zakresu biznesu, z historii, z politologii, z religioznawstwa, z kulturoznawstwa również z tak oryginalnych tematów jak: astrologia czy magia.Także lektury szkolne czy pomoce dla nauczycieli w formie audiobooków stają się coraz bardziej popularne. Takie formy podręczników są wręcz proponowane przez władze edukacyjne.Książki w formie audiobooka są bardzo wygodne, ponieważ możemy słuchać jej także w podróży (stojąc w korkach). Nie potrzeba specjalistycznych urządzeń – wystarczy zwykły telefon – smartphone czy laptop albo radio samochodowe. Ta forma jest też lubiana przez osoby z problemami w poruszaniu się, ponieważ znosi ograniczenia osób z niepełnosprawnością.Wydaje się, iż audiobooki ze względu na swą formę i wygodę użytkowania będą przyszłością firm wydawniczych.