Tani druk

Ktoś ukradł ci dokumenty? A może zwyczajnie je zagubiłeś? Informator.

Zagubiłeś dokumenty? A być może ktoś ci je skradł? Nie możesz czekać! Musimy to zgłosić, ponieważ ktoś może spożytkować twoje dane. Podpowiadamy co dokładnie trzeba zrobić.
Należałoby jak najprędzej zastrzec skradziony dowód osobisty w Centralnej Bazie Danych Systemu Dokumenty Zastrzeżone.

piękne długopisy

Autor: Dave
Źródło: http://www.flickr.com
skradziony dowód osobisty

Autor: Ben Nolan
Źródło: http://www.flickr.com
Wystarczy powiadomić oddział banku, w jakim posiadamy rachunek, a kiedy nie mamy konta – powiadomić oddział banku, jaki przyjmuje zastrzeżenia nie wyłącznie od swych klientów. Tak postępujemy tak w przypadku zgubienia, jak także kradzieży dokumentów .

Zainteresował Cię ten artykuł?! To przejdź do oferty (https://smieci.eu/oferta/wynajem-toalet/torun/), by zaznajomić się z dodatkowymi informacjami na ten temat, jakie dla Ciebie opublikowaliśmy.

Chodzi o to, by dokumenty nie zostały wyzyskane dla przykładu do wyłudzeń. Jeżeli dokumenty pozostały skradzione powinno się zgłosić przestępstwo policji. Najrozsądniej w tymże celu pójść do komendy, w pobliżu punktu, w którym doszło do kradzieży. policjant odbierający zgłoszenie poprosi o podanie szacunkowej pory kradzieży, miejsca, okoliczności. Utworzy protokół. Wypisze również potwierdzenie zawiadomienia o kradzieży. Zawiadomienie o utracie dowodu osobistego komunikuje się w urzędzie gminy. Wymaga to osobistego stawiennictwa osoby, która dowód utraciła. Oświadczenie powinna zawierać: imiona, adres , imiona rodziców, nazwisko rodowe matki właściciela utraconego dowodu osobistego, wystawcę dowodu osobistego. Informujący otrzyma poświadczenie potwierdzające zgłoszenie i jego dane.

skradzione prawo jazdy

Autor: designmilk
Źródło: http://www.flickr.com
Skradzione prawo jazdy. O stracie prawa jazdy należy zawiadomić wydział komunikacyjny właściwego urzędu (warto sprawdzić

Robi się to zazwyczaj łącznie ze złożeniem wniosku o wydanie wtórnika. Wniosek najlepiej pobrać osobiście w referacie – ze względu na konieczność zachowania wskazanych „parametrów technicznych”.