Tani druk

Łatwe zarejestrowanie własnej dzałalności

Ktokolwiek, kto postanawia zajmować się sprzedażą towarów, albo usług przez dłuższy okres, w sposób fachowy i zorganizowany, musi założyć aktywność gospodarczą. Aktywnością gospodarczą powinno być wyprzedawanie książek przez internet, wykonywanie remontów mieszkań, prowadzenie gabinetu medycznego, a nawet prowadzenie stoiska krótkotrwałego.

work in office

Autor: Tina Fox
Źródło: http://www.flickr.com

W takich wypadkach zarejestrowanie działalności to obowiązek. Aktywność gospodarczą można założyć online z użyciem bankowości internetowej, profilu zaufanego, względnie podpisu elektronicznego.
Założenie firmy nie jest skomplikowane, ale powinno się wykonać kilka działań, odwiedzić kilka miejsc i to w dobranej kolejności. Rozpoczynamy od wypełnienia blankietu CEIDG. Rejestracja do rejestrów jest zarazem prośbą o przyznanie numeru REGON, przyznanie, czy też oznaczenie numeru NIP i dobór formy opodatkowania, także zgłoszeniem płatnika składek ubezpieczeniowych dla ZUS. Na tym samym blankiecie sygnalizuje się również wszystkie przemiany z obrębu podawanych danych. W blankiecie należy przekazać rodzaj realizowanej aktywności według rejestru PDK.
Magazyny i hale

Autor: Sonia Belviso
Źródło: http://www.flickr.com
W formularzu CEIDG trzeba określić, kto będzie prowadził dokumentację finansową jednostki. Jeśli nie wiemy jeszcze w chwili wypełniania wniosku, z jakim biurem księgowym będziemy kooperować, to wybieramy opcję samodzielnego prowadzenia dokumentacji, a później własny wpis aktualizujemy.

Jeśli czyniona działalność gospodarcza jest naszym jedynym źródłem dochodów, to dostarczamy druk ZUA.

Ten tekst jest dla Ciebie interesujący? Masz chęć na więcej posty? Zatem nie ociągaj się i kliknij w podany link.

Z kolei druk ZZA składa się w przypadku, kiedy jesteśmy jednocześnie zatrudnieni na umowę o pracę, w której osiągamy powyżej minimalnej pensji krajowej.