Tani druk

Lecznicze i estetyczne cechy lampy antydepresyjnej

Cudowny oddziaływanie sztucznego słońca na samopoczucie znany jest od stuleci. W krajach skandynawskich lampy do fototerapii stosowane są bez mała we wszelkich ośrodkach zdrowia i portach lotniczych, a także w wielu biurach. Na zachodzie Europy używa się ich w blisko 180 klinikach i szpitalach, a Francuzi uważają, światłolecznictwo, za doskonałe antidotum na obniżony nastrój.

lampy antydepresyjne - ILUMINA

Autor: anokarina
Źródło: http://www.flickr.com

Sami często odczuwamy znaczenie światła na nasze samopoczucie. Zimą większość z nas ogarnia złe samopoczucie, zniechęcenie i senność. To oczywista reakcja ludzkiego organizmu na brak światła. Do terapii tak zwanej depresji sezonowej używa się lampy (zobacz lampy stojące nowoczesne) fluorescencyjne, które dają światło zbliżone do naturalnego.

W znanym lecznictwie, w ośrodkach spa coraz więcej w obecnym czasie mówi się o oświetleniach antydepresyjnych (sprawdzone lampy antydepresyjne na Lampa antydepresyjna jest rożna od tradycyjnej lampy przede wszystkim natężeniem i kolorem wydzielanego światła, które porównywalne są do dziennego.

Korzystanie z lamp przeciwdepresyjnych, reguluje przede wszystkim proces wydzielania hormonu szczęścia. Światłolecznictwo, Helioterapia pomaga w odzyskaniu wigoru i dobrego nastroju. Można ją z dobrym rezultatem używać we własnym zakresie. Lampy antydepresyjne renomowanych wytwórców mają świadectwo wyrobu medycznego a o ich styl dbają znakomici projektanci.

Gdy zaciekawił Cię opisany temat, poznaj serwis druty plastikowe, gdzie odnajdziesz dodatkowe informacje. Poszerz swoją wiedzę.

Współcześnie światłoterapia używana jest bardzo powszechnie do różnorodnego rodzaju chorób (skuteczne lampy do światłoterapii). Niebanalnym problemem jest depresja, nawet w przypadku młodych osób, nastolatków. Działanie dobroczynnego światła słonecznego albo sztucznych promieni ultrafioletowych używane jest od bardzo dawna. Postaciami uprawnionymi do leczenia światłem są: lekarze, fizykoterapeuci, bioenergoterapeuci lub psycholodzy. Ta technika zdrowienia może być używana w domu lub w towarzystwie pracowników służby zdrowia.

Światłoterapia wykorzystywane jest w razie objawów depresyjnych i w dużej mierze może zastąpić leki antydepresyjne czy techniki psychoterapeutycznej. Leczenie światłem ma bardzo istotny wpływ na ludzi starszych, którzy dużo czasu spędzają w mieszkaniach. Działanie światła powoduje wzmocnienie kości i ustąpienie stanów depresji. Sztucznym światłem leczy się też zaburzenia snu oraz rytmu biologicznego, które poczuć mogą osoby zatrudnione na drugą zmianę, oraz przemieszczające do odmiennych stref czasowych.