Tani druk

Lecznicze i estetyczne cechy lampy antydepresyjnej

Cudowny oddziaływanie sztucznego słońca na samopoczucie znany jest od stuleci. W krajach skandynawskich lampy do fototerapii stosowane są bez mała we wszelkich ośrodkach zdrowia i portach lotniczych, a także w wielu biurach. Na zachodzie Europy używa się ich w blisko 180 klinikach i szpitalach, a Francuzi uważają, światłolecznictwo, za doskonałe antidotum na obniżony nastrój.

lampy antydepresyjne - ILUMINA

Autor: anokarina
Źródło: http://www.flickr.com

Sami często odczuwamy znaczenie światła na nasze samopoczucie. Zimą większość z nas ogarnia złe samopoczucie, zniechęcenie i senność. To oczywista reakcja ludzkiego organizmu na brak światła. Do terapii tak zwanej depresji sezonowej używa się lampy (zobacz lampy stojące nowoczesne) fluorescencyjne, które dają światło zbliżone do naturalnego.

W znanym lecznictwie, w ośrodkach spa coraz więcej w obecnym czasie mówi się o oświetleniach antydepresyjnych (sprawdzone lampy antydepresyjne na Lampa antydepresyjna jest rożna od tradycyjnej lampy przede wszystkim natężeniem i kolorem wydzielanego światła, które porównywalne są do dziennego.

Korzystanie z lamp przeciwdepresyjnych, reguluje przede wszystkim proces wydzielania hormonu szczęścia. Światłolecznictwo, Helioterapia pomaga w odzyskaniu wigoru i dobrego nastroju. Można ją z dobrym rezultatem używać we własnym zakresie. Lampy antydepresyjne renomowanych wytwórców mają świadectwo wyrobu medycznego a o ich styl dbają znakomici projektanci. Współcześnie światłoterapia używana jest bardzo powszechnie do różnorodnego rodzaju chorób (skuteczne lampy do światłoterapii). Niebanalnym problemem jest depresja, nawet w przypadku młodych osób, nastolatków. Działanie dobroczynnego światła słonecznego albo sztucznych promieni ultrafioletowych używane jest od bardzo dawna. Postaciami uprawnionymi do leczenia światłem są: lekarze, fizykoterapeuci, bioenergoterapeuci lub psycholodzy. Ta technika zdrowienia może być używana w domu lub w towarzystwie pracowników służby zdrowia.

Światłoterapia wykorzystywane jest w razie objawów depresyjnych i w dużej mierze może zastąpić leki antydepresyjne czy techniki psychoterapeutycznej. Leczenie światłem ma bardzo istotny wpływ na ludzi starszych, którzy dużo czasu spędzają w mieszkaniach. Działanie światła powoduje wzmocnienie kości i ustąpienie stanów depresji. Sztucznym światłem leczy się też zaburzenia snu oraz rytmu biologicznego, które poczuć mogą osoby zatrudnione na drugą zmianę, oraz przemieszczające do odmiennych stref czasowych.