Tani druk

LinkedIn – najlepsze miejsce do poszukiwania pracy, jak i pracowników Sprawdź na ten temat nieco więcej

Portale społecznościowe cieszą się ogromną popularnością. Można dzięki nim nie tylko odnowić stare znajomości. Istnieją również takie portale społecznościowe, które ułatwiają znalezienie pracy lub poszukiwanie pracownika. Najpopularniejszym i najskuteczniejszym z nich jest LinkedIn.

Pomysł powołania do życia portalu LinkedIn powstał na początku 21 wieku. Swoje funkcjonowanie portal rozpoczął w połowie 2003 roku. Jego działanie jest dostępne dla ludzi z wielu krajów, a sam portal istnieje w tłumaczeniu na kilkanaście języków. Pomaga śledzić ścieżki kariery innych, dzięki czemu można obrać własną drogę w danej branży, nawiązać cenną nić kontaktów i zdobyć ciekawe wiadomości. Dzięki dokładnemu opisowi zajmowanego stanowiska oraz wykonywanych obowiązków, rekruterzy poszukujący pracowników, mogą łatwo zweryfikować przydatność kandydata do stanowiska, które chcą obsadzić. Co więcej, profil taki jak Patron Service na LinkedIn (do polubienia tu) to wizytówka firmy.

Znajdziemy na nim między innymi opis obszaru prowadzonej działalności, specjalizacje, dane kontaktowe, wiadomości o ilości zatrudnionych pracowników i dacie rozpoczęcia działalności. Portal daje możliwość obserwowania danego profilu, co może być dużym ułatwieniem w procesie szukania zatrudnienia. LinkedIn umożliwia również komunikowanie się z potencjalnymi pracownikami lub klientami, poprzez dodawane aktualizacje konta.

Portal LinkedIn z powodzeniem działa na terenie Polski od 2012 roku, skupiając ludzi zainteresowanych rozwojem swojej kariery oraz nawiązywaniem kontaktów zawodowych. Dzięki założeniu konta na takim portalu, osoba poszukująca zatrudnienia opisuje swoje umiejętności i doświadczenie w branży. Dzięki temu rekruterzy łatwiej mogą dotrzeć do osób, które spełniają ich kryteria. Podsumowanie zawodowe można również (witryna internetowa) na portalu zweryfikować poprzez wystawione opinie pracodawców, u których było się zatrudnionym bądź osób, z którymi się współpracowało. Takie rekomendacje na pewno podnoszą wiarygodność naszego profilu.

Wszelkie rekomendacje, oceny poprzednio wykonywanych obowiązków oraz potwierdzone umiejętności, przekonują rekrutera, iż informacje zawarte w CV są faktyczne. Dodatkową wiarygodność możemy zdobyć, opisując swoje osiągnięcia, zdobyte nagrody i wyróżnienia. Poszukujący nowej pracy również mogą z łatwością przeglądać oferty firm, które są dla nich interesujące. Wystarczy wyszukać konto, np. Patron Service na LinkedIn i można się zorientować, jakie propozycje pracy ma do zaoferowania właśnie ta firma.