Tani druk

Łóżka rehabilitacyjne – bezsprzecznie świetnie sprawdzą się w opiece nad osobami chorymi

Jesteśmy obecnie jednym z najmłodszych społeczeństw na „starym kontynencie” lecz niestety nasza „młodość” nie potrwa zbyt długo. Najbliższa przyszłość będzie należeć do seniorów.

salatka

Autor: patrick janicek
Źródło: http://www.flickr.com
ekologia
Raporty demograficzne pokazują, że w naszym kraju nastąpi niezmiernie szybki wzrost liczby ludzi w wieku emerytalnym.
Prezenty dla dzieci

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Prognozuje się, że w 2035 roku, co czwarty mieszkaniec Polski przekroczy 65 lat. Dlatego też ostatnimi czasy coraz więcej mówi się i pisze o potrzebach seniorów. W niejednej miejscowości działa sklep z akcesoriami dla osób starszych – . Dowodów potwierdzających ową tezę nie brakuje. Wystarczy zajrzeć do Internetu. W cyberprzestrzeni „roi się” od ofert wielorakich placówek handlowych z dość szerokim asortymentem. Ławki na wannę, poduszki ortopedyczne, lupy do czytania, maty antypoślizgowe, poręcze, chodziki, podnośniki, wózki inwalidzkie, chwytaki, baseny do mycia włosów – wymieniać można bez ustanku. Dobrze byłoby spostrzec, że jeżeli sprawujemy opiekę nad osobą starszą niezbędnym elementem wyposażenia domu często stają się łóżka rehabilitacyjne – rehabilitacyjne łóżka. Zwiększają albowiem komfort chorego, ułatwiają pielęgnację. Ich niewątpliwym walorem jest również mobilność i możliwość dostosowywania poszczególnych segmentów do potrzeb osoby zainteresowanej.

Ponadto – co tak samo istotne – cena takiego mebla nie jest zbyt wygórowana. Nie musimy decydować się na nowe łóżka. Wspaniale sprawdzą się w swej roli te używane.