Tani druk

Masz pomysł na własny biznes? Staraj się o dofinansowanie

Trudno Ci zatrudnienie na rynku pracy? Odczuwasz chęć bycia samemu sobie sterem i okrętem? Masz atrakcyjny pomysł na własną firmę?
Odważ się na własną działalność gospodarczą! Zwłaszcza, że osoby noszące się z tym zamiarem, mogą spodziewać się pomocy pod względem wkładu pieniężnego na rozkręcenie prywatnej firmy – urzędy pracy zapewniają dotacje i kredyty na rozwój działalności oraz szklenia przygotowujące przyszłych chlebodawców.

A może prowadzisz już własną działalność, lecz chcesz bardziej „rozwinąć skrzydła”? Bez względu na to, czy zmagasz się z przejściowymi trudnościami z płynnością, czy też

fundusz

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com

wkrótce masz zamiar poczynić wydatki na rozwój swojej firmy, kredyt gotówkowy umożliwi Ci skuteczne zarządzakredyty (zobacz pożyczki pod zabezpieczenie)ynnymi środkami finansowymi firmy.

Pasjonuje Cię omawiana kwestia? Jeżeli tak, to zapraszamy do lektury (http://www.czystal.wroclaw.pl/) bardzo podobnego wpisu – on również jest godny uwagi.

Fundusze unijne na rozwój firm to droga z przeznaczeniem dla tych, którzy są zdeterminowani by założyć własną firmę lub chcą modernizacji już funkcjonującej już firmy, lecz nie mają na ten cel odpowiednich funduszy.

Dzięki wsparciu ze źródeł zewnętrznych o wiele sprawniej jest urzeczywistnić przedsiębiorcom pomysł na własny biznes. Korzystanie z pomocy oferowanej przez fundusze unijne bez wątpienia bardzo pozytywnie wpływa na rozwój firmy oraz poprawę jej postrzegania na rynku. Zakładając, że chociaż część tych osób utrzyma się przez dłuższy okres na rynku – są szanse, iż będą się rozwijać i zatrudniać kolejnych pracowników. Udzielając więc dotacji, Urząd Pracy niejako przysparza powiatowi nowych pracodawców, którzy mogą następnie

firma

Autor: istock
Źródło: istockphoto.com

tworzyć nowe miejsca pracy dla innych.

Pamiętajmy jednak, że pomyślna decyzja odnośnie dotacji nie upoważnia nas do zaniechania wypełniania obowiązków nałożonych przez instytucję dofinansowującą. Główny, to obowiązek utrzymania działalności gospodarczej przez okres nie krótszy niż 12 miesięcy od dnia rozpoczęcia działalności gospodarczej, pod rygorem obowiązku udzielenia zwrotu otrzymanych pieniędzy wraz z odsetkami.
Mimo wielu obaw i odpowiedzialności z jaką utożsamiana jest własna działalność spora liczba osób podejmuje to wyzwanie z przekonaniem o jego sukcesie, więc…odwagi!