Tani druk

Masz problem ze znalezieniem pracy? Warto się przekwalifikować

Jakie kryteria powinniśmy wziąć pod uwagę przy wyborze zawodu i kierunku studiów? Modą, wskazówkami udzielanymi przez rodziców, śledząc obecny rynek pracy? Doświadczenie nauczyło nas, iż nie znajdziemy instrukcji na gwarancję sukcesu. Zawody, które jeszcze w niedalekiej przeszłości cieszyły się powodzeniem (marketing i zarządzanie), dziś nie są już tak rozchwytywane. Jednym słowem: loteria.

Dzisiejsza sytuacja na rynku pracy sprawia, iż część osób zmuszonych jest do poszukiwań w innej niż dotychczas branży. Czy przebranżowienie może być gwarancją dostania nowej pracy? Jeśli w stosownym czasie zadeklarujemy chęć zmiany nie będzie nam straszna fala sfrustrowanych humanistów czy socjologów pakujących żywność w papierowe torebki. Przed całym przedsięwzięciem, wskazane jest by wcześniej zrobić rozeznanie na rynku pracy w mieście, sprawdzając jakie zawody mogą nam zapewnić zadowolenie finansowe.Zobacz pomyśleć czy odpowiadają naszym predyspozycjom, umiejętnościom i zainteresowaniom. Przydatna okaże się jak zwykle wyszukiwarka internetowa, w której wpisać wystarczy słowa: oferty pracy Sochaczew. Miejmy na uwadze tylko, że niewątpliwie łatwiej będzie przekwalifikować się osobom pracującym w działach sprzedaży czy obsługi klienta, niż np. lekarzom.

oferty pracy

Autor: gwaar
Źródło: http://www.flickr.com

A może idealnym pomysłem okaże się własna działalność gospodarcza? Szczególnie, że osoby planujące usamodzielnienie się, niekoniecznie muszą liczyć na samych siebie w postaci wkładu pieniężnego na rozkręcenie swej działalności. Patrz

Powiatowy Urząd Pracy w Sochaczewie zapewnia dotacje na rozwój działalności. Wychodząc z założenia, że choć część tych przedsiębiorców będzie prowadziło swój biznes przez dłuższy okres na rynku – istnieją szanse, iż będą się rozwijać i zatrudniać dalszych pracowników. Udzielając więc dotacji, Urząd Pracy niejako przysparza powiatowi dodatkowych pracodawców, którzy mogą następnie tworzyć nowe miejsca pracy dla niepracujących. Czy nie lepiej jest być cieszącym się dobrą opinią w zawodzie mechanikiem czy wulkanizatorem, niż niepracującym magistrem z dyplomem w szufladzie, który z braku sprecyzowanych kwalifikacji jest zmuszony pracować nie w swym zawodzie, jako przedstawiciel handlowy czy magazynier?
Więcej na