Tani druk

Dzisiejsze odkrycia w medycynie szansą dla wielu

W przeszłości medycyna była dosyć często bezradna wobec konkretnych chorób. Ludzie cierpieli, standardowym rozwiązaniem było upuszczanie im krwi bądź przystawianie pijawek. Przykładem może być także występowanie dżumy, choroby jaka podczas średniowiecza zbierała ogromne żniwo, w tak zwanym morowym powietrzu. Dzisiaj na szczęście lekarze dysponują już zdecydowanie szerszą wiedzą, chociaż ciągle są pewne „czarne plamy” i nie wszystkie choroby można wyleczyć.

Apteka symbol

Autor: Nicolas Raymond
Źródło: http://www.flickr.com

Jednym z znaczących osiągnięć współczesnej medycyny są przede wszystkim komórki macierzyste w ortopedii, jakie dają możliwość na leczenie przypadków, które jeszcze niedawno mogłyby się wydawać beznadziejne. Takie komórki posiadają notabene dużo innych zastosowań, na przykład w kosmetyce. Ludzki układ kostny jest obecnie zdecydowanie bardziej obciążony – wiele osób całe dnie siedzi przed komputerem, w niewłaściwej pozycji, na dodatek, problemem jest otyłość, a nawet parę niepotrzebnych kilogramów stanowi dla organizmu człowieka rzeczywiście duże obciążenie. Z tego powodu ortopedia to ta dziedzina medycyny, która nie powinna narzekać na brak pacjentów – zwłaszcza wśród sportowców. Warto również zaznaczyć postępy, jakie zostały poczynione w leczeniu otyłości, która jest kategorycznie jedną z najpoważniejszych chorób nowoczesnego świata.

Zastosowanie bajpasa żołądka, czyli zredukowanie jego pojemności, jest jedną z najbardziej owocnych metod walki z chorobliwą otyłością, chociaż podobne zabiegi wykonuje się wyłącznie w trudnych przypadkach, kiedy otyłość jest naprawdę znacząca albo ruch i dieta zawiodły. Popularnym rozwiązaniem jest też wszczepienie do żołądka balona, który daje uczucie sytości, tym sposobem pacjent zjada mniejszą ilość pokarmów. Medycyna taka jest aktualnie też ratunkiem dla osób, które nie mogą posiadać potomstwa. Nasza przychodnia – www.hipokrates-olesnica.pl/ jednak oferuje przede wszystkim pomoc sportowcom, którzy odnieśli w trakcie zawodów ciężkie kontuzje. komórki macierzyste kolano są w tym przypadku niezwykle zbawienne.
Medycyna daje człowiekowi nadzieję na dłuższe życie w lepszym zdrowiu. Niestety nie jest w stanie wyleczyć niektórych postaci nowotworów bądź choroby AIDS itp. Jest jednak w stanie pomóc w przypadku złamań czy urazów, dlatego zapraszamy wszystkich sportowców i nie tylko jeżeli chcą jak najszybciej wrócić do formy.