Tani druk

Menedżer – przyjaciel czy dyktator, czyli o dylematach zarządzania zespołem

Stanowisko kierownicze wymaga głównie umiejętności zarządzania grupą. Przydzielenie pojedynczym pracownikom określonych zadań pozwala efektywnie spełniać określone cele.

firma - pejzaż

Autor: Prentsa Aldundia
Źródło: http://www.flickr.com
Dobry menedżer powinien znać swych pracobiorców, ażeby wiedzieć, w jaki sposób dobrze zmotywować ich, w jakich dziedzinach zapewnić rozwój. Powinien on poznać zarówno już posiadane umiejętności, a również cechy charakteru, ażeby móc ocenić, czy pracownik jest ambitny oraz chce rozwijać się.

Bardzo zainteresowała Cię analizowana w tym artykule sprawa? W takiej sytuacji bez obaw kliknij tu, ponieważ więcej odnajdziesz w linku (https://www.miejscakonferencyjne.pl/nad-morzem.html).

Takiej jednostce można bowiem zlecić nowe obowiązki oraz wyzwania – będzie to odpowiednie tak dla firmy, jak i dla pracobiorcy, który poczuje się wyróżniony. Powinien udzielać pomocy, ale być także wymagającym oraz przede wszystkim konsekwentnym. W tej sytuacji idealne jest odnalezienie złotego środka.

Światło diodowe

Autor: LARS
Źródło: LARS
Serwis zumi w urządzniach moblinych

Autor: Zumi
Źródło: http://www.zumi.pl
Bycie świetnym menedżerem nie jest prostym zadaniem, dlatego że ciężko być zarówno przyjacielem, jak także zwierzchnikiem. Zarządzanie ludźmi wymaga cech, które pozwalają z jednej strony na okazanie empatii oraz dobrego serca, z kolei z drugiej strony konsekwencji oraz rygoru. Ich zestawienie, chociaż może zdawać się skomplikowane, na ogół jest kluczem do szczęścia. Kierownik teamu nie może się wahać, musi mieć poczucie własnej wartości a także nie wdawać się w dysputy z pracownikiem, który podważa jego zdanie.

Musi egzekwować od własnego zespołu wykonywanie zleconych zadań, dawać wskazówki umożliwiające jego prawidłowe wykonanie oraz jasno wyrażać swoje opinie, oceniając nie osoby, ale sposoby ich postępowania. Umiejętność planowania to też cecha niezbyteczna do organizacji pracy teamu.