Tani druk

Metody na promowanie w dużym mieście

Dzisiejszy marketing oferuje ogromnie wiele opcji promocji przedsiębiorstwa czy wyrobu. Możemy do tego celu stosować zarówno klasyczne kanały promocji (marketing w środkach masowego przekazu), jak również najbardziej nowoczesne formy marketingowe.

reklamy zewnętrzne w mieście

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Jako że w obecnych czasach ważna jest tak trafność, szybkość jak również urozmaicenie reklamy, stąd na tym właśnie rynku prym wiedzie multimedialna reklama (a więc następczyni reklamy (zobacz http://www.studioprinter.pl/oklejanie-samochodow-aut/) TV). Wiele z firm zajmujących się marketingiem zajmuje się również zaprojektowaniem i zrealizowaniem reklamy emitowanej na tak zwanym telebimie – np.: telebim Wieluń Popiełuszki. Prymarnym zadaniem pracownika takiego przedsiębiorstwa jest wyszukanie właściwego miejsca gdzie emitowanie reklamy przyniesie jak największe profity. Punktami w jakich opłaca się instalować telebimy są centralne dzielnice dużych miast, gdzie ruch automobilowy a także pieszy jest bardzo intensywny, a co jest z tym związane naszą reklamę zobaczy olbrzymia ilość przypuszczalnych klientów. Zasadniczym warunkiem skuteczności takiej formy reklamy jest to, by wyróżniała się ona spośród wielu pozostałych. W dużych skupiskach miejskich, zapełnionych tego rodzaju reklamą może to być zagadnieniem niełatwym, stąd tak istotny jest ciekawy projekt, przyciągający spojrzenie przechodniów.

reklama zewnętrzna

Autor: Vernon Chan
Źródło: http://www.flickr.com

Musimy zatem odnaleźć dobrych specjalistów zajmujących się marketingiem. Nie jest to skomplikowane zadanie, wystarczy wpisać w Google zdanie: telebim + nazwa naszej miejscowości, aby odnaleźć jednostkę która to zaprojektuje oraz zrealizuje dla nas telebim za osiągalną cenę. Albo zerknąć tu – reklama która emitowana będzie na wielkim ekranie na pewno trafi do wielu przypuszczalnych nabywców. Co ważne, przekazy wyświetlane na ekranie są zauważalne 24 godz. na dobę, zatem nie da się podobnej reklamy (zobacz http://www.studioprinter.pl/banery-billboardy-reklamowe/) przeoczyć. Treści promocyjne emitowane na telebimach muszą być zwięzłe, w większości przypadków nie przekraczają one minuty.

Ostatnimi czasy da się słyszeć głosy krytyczne wymierzone w stronę takich odmian marketingu. Występują przeróżne kontrowersje związane z emitowaniem treści marketingowych na telebimach, niektórzy uważają, że mogą one wywierać wpływ na obniżenie bezpieczeństwa wśród kierowców. Może tak być tylko wtedy, kiedy miejsce prezentacji jest nieodpowiednio wybrane, światło ledowe może wówczas oślepić kierowców.