Tani druk

Miejsc pracy dla studentów jest niemało

Żacy są naprawdę lubiani przed pracodawców oraz pracowników, których zadaniem jest wyszukiwanie chętnych do pracy. W końcu ogólnie nie należy się wcale wykosztowywać, bo najczęściej zatrudnienie studenta to nieduży koszt. Wypłata jest licha, to coś zrozumiałe, lecz także odpadają wszystkie ubezpieczenia społeczne i zdrowotne. Wiadomo: ogromna bolączka pracodawców w Polsce to za wielkie koszty zatrudnienia.

Studenci, edukacja

Autor: iStock
Źródło: iStock
Na nieszczęście żak po zakończeniu swojej edukacji będzie już mniej smakowitym kąskiem – bo ciężej go będzie zatrudnić za niewielkie pieniądze. Naturalnie wyłącznie część firm potrzebuje młodych pracowników – przykładowo szanowana agencja marketingowa albo kancelaria prawna nie zatrudni na atrakcyjniejsze stanowisko typowego studenta. Zresztą w jaki sposób łączyć cały etat ze studiami? To coś niemal niemożliwego do zrealizowania. No dobra, w takim razie napiszmy, w których miejscach młodzi ludzie mogą poszukiwać pracy – payroll (usługi w zakresie naliczania płac – polecana strona) pewnie nie uraduje, ale czyż nie warto może odciążyć trochę matkę oraz ojca?

Kina nieustannie prowadzą nabór – jeżeli firma jest w porządku, pozyskamy oprócz wypłaty bezpłatne bilety na filmy, bądź porządne zniżki. Należy także wspomnieć, że jeżeli będziemy pracować w tygodniu to zapewne tak dużo pracy mieć nie będziemy. W zasadzie kina są pełne wyłącznie w weekendy. Chociaż jeśli są promocje, wycieczki ze szkół lub bardzo długo wyczekiwane premiery filmowe, to pewnie czasu na odpoczynek nie znajdziemy.

Opublikowane w tym miejscu artykuły są dla Ciebie zbyt lakoniczne? Jeżeli tak, to wejdź na stronę Platforma do głosowanie online, na której zgłębisz pokrewne kwestie.

Kto jednakże powiedział, iż praca dla studentów (szukasz dodatkowego zarobku, sprawdź – dowiedz się więcej) musi być w każdym przypadku czymś bardzo przyjemnym? Trzeba uczyć się realnego życia!

Studentów bardzo często można zobaczyć we wszelkiego rodzaju barach bądź lokalach gastronomicznych. Jeżeli charakteryzujemy się odpowiednią aparycją, w zasadzie umiemy rozmawiać się z każdym człowiekiem, mamy duże szanse na pracę w prestiżowym lokalu. Kelnerzy mówią, że chociaż zarobki w polskiej gastronomii są beznadziejne, to jednakże zwyczaj tipowania jest wśród Polaków coraz popularniejszy. Nigdy nie można być niemiłym kelnerem, bo ogólnie im bardziej znaczący profesjonalizm tym bardziej korzystne tipy! Spokojnie, po studiach pracabędzie fajniejsza.