Tani druk

Mieszkańcy także robią odbiór przyszłego mieszkania

Jeżeli zdecydujemy się na zakupienie mieszkania od dewelopera, to na pewno z dokładnością śledzimy to co wydarza się na budowie, następne piętra budowania naszego bloku, jego tynkowanie, zazielenianie oraz wykańczanie. Kiedy już od kilkunastu dni nie zauważamy robotników na budowie, to zaczynamy się denerwować, że nasze mieszkanie stoi puste, a my przecież już pragnęlibyśmy do niego wejść oraz zabrać się za jego aranżację, tak by jak najprędzej tam się wprowadzić. Każdy dzień zwłoki wydaje nam się utraconym czasem oraz marnowaniem nasze mieszkania. Jednak w taki przypadkach wszystko powinno mieć własną kolejność.

Bez odbioru się nie da

odbiór mieszkania

Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy kończy się budowa bloku i wszystko, co musiało być wykonane zostało już wykonane, przychodzi pora na odbiór mieszkania. W pierwszej kolejności muszą być one obejrzane przez ekspertów, przez kominiarza, który sprawdzi czy wszędzie są właściwe ciągi, tak byśmy w razie czego się nie zaczadzili, przez nadzór budowlany, który sprawdzi, czy wszystko jest przeprowadzone w właściwy sposób, a co się z tym łączy, czy budowla nie zawali się przy pierwszym silniejszym wietrze i czy mieszkając tu nie narażamy własnego życia. Dodatkowo należy powiedzieć, że kiedy tutaj > www.czystal.wroclaw.pl/ będzie winda, to ona też powinna być wypróbowana, żeby wszyscy posiadali gwarancję, że nie spadnie, kiedy mieszkańcy zaczną do niej wsiadać. A że te kilka osób wymaga trochę czasu na przejrzenie wszystkiego, to niestety lecz powinno to trwać.

Mieszkańcy także potwierdzają odbiór
Jeżeli wszystko jest już potwierdzone przez specjalistów, nadchodzi czas, kiedy właściciele odbierają klucze do własnych mieszkań, wtenczas zazwyczaj zapoznają własnych sąsiadów, ale też oraz powinni dokonać własny odbiór techniczny mieszkania. Powinni w obecności odpowiedniej osoby potwierdzić, że wszystko się zgadza, iż to co musiało być zamontowane to znajduje się na swoim miejscu oraz iż nie będziemy posiadali później żadnych roszczeń, iż coś nie było zrobione tak jak musiało.

ciekawe mieszkanie

Autor: Mikhail Golub
Źródło: http://www.flickr.com

Żeby się odpowiednio żyło
Kiedy marzymy, by w danym miejscu rzeczywiście właściwie nam się żyło, to powinniśmy posiadać świadomość, iż jest ono bezpieczne oraz że nic niedobrego się nie stanie, wyłącznie dlatego, iż podczas budowy, ktoś czegoś nie dopilnował. A taką gwarancję możemy posiadać tylko i wyłącznie w momencie, jeżeli właściwie do tego przeszkolone osoby obejrzą nasze mieszkanie oraz cały blok, a później poświadczą, iż wszystko jest dobrze.