Tani druk

Młodzi ludzie po studiach stają aktualnie przed trudnym wyborem

Młodzi ludzie po studiach stają dzisiaj przed ciężkim wyborem. Potrzebują z jednej strony szukać takiej pracy, aby móc jakoś przeżyć, z drugiej strony jednak wiele osób chciałoby poza normalną pensją móc rozwijania swoich pasji. W dzisiejszych czasach jest na rynku pracy wielu absolwentów pragnących odnaleźć się w nowej przestrzeni.

praca

Autor: Dell Inc.
Źródło: http://www.flickr.com
O ile w pośród absolwentów studiów ścisłych jest to w miarę proste, to w przypadku humanistów jest w wiele gorzej. U nas najczęściej nie zauważa się możliwości wypływających z pracy umysłowej. Nie rzadko najistotniejsze jest to, co tu i teraz, wykonanie pracy na już, w tym momencie, nie myślimy o planowaniu, nie widzimy, że planowanie jest najważniejszą siłą napędową nowych technologii.

Po przeczytaniu tego wpisu, polecam odmienne informacje na przedstawiany temat, które okażą się nie mniej wciągające.

Podejście humanistyczne daje opcję realizacji jakiegoś zadania przy założeniu, że jego skutki będą widoczne w formie długoterminowych sukcesów. Najważniejsze aktualnie w innych krajach Europy staje się planowanie. Istotne niezmiernie staje się w tym wszystkim podejście humanistyczne. Wiąże się to z uniwersalizmem moralnym oraz myśleniem, że wszystkie rzeczy jakie robimy muszą mieć skutki dobre dla całego społeczeństwa. Dalej

praca

Autor: Abd allah Foteih
Źródło: http://www.flickr.com
Powinno się kształcić młodych ludzi i kłaść nacisk na to, żeby w przyszłości studenci potrafili myśleć przyszłościowo, dbając o następne pokolenia, rozwijać podejście moralne, nie jedynie pragmatyczne. Niestety nie dzieje się tak w dzisiejszych czasach w Polsce w polityce, czy też w działaniach kulturowych. Kuleje niezwykle mocno zarządzanie wszelkimi projektami. Bardzo dużo pieniędzy publicznych jest marnowana a ponadto znaczna większość tych pieniędzy nie przyniesie odpowiednich efektów.

Taka sytuacja odbija się także ciężką sytuacją na rynku pracy. Po co zatrudnić kogoś, kto zadba o identyfikację wizerunkową różnych placówek publicznych w danym mieście, wolimy zrobić to sami, albo bez jakiegokolwiek pomysłu, tu i teraz, bez inwestycji w badania i przyszłość. W ten sposób nie tylko rujnuje się gospodarkę, ale także nie wspiera się idei permanetnego rozwoju. Odzwierciedla się to nawet w ilości miejsc pracy, w różnych częściach kraju, oferty pracy cieszyn dają możliwość zatrudnienia praca brukarz, ale pytanie czy to jedyna droga rozwoju naszej gospodarki.