Tani druk

Musimy myśleć przyszłościowo!

Rynek pracy bezustannie zmienia się jak w kalejdoskopie. Te zawody na które jeszcze kilka lat temu istniał popyt, obecnie nie są już tak atrakcyjne. I przeciwnie. Znajdą się osoby, których kwalifikacje ”poszły w górę”. Zatrudniający ogłaszają, iż największe braki występują w kategorii wykwalifikowanych pracowników fizycznych, i to różnych branż oraz specjalności.

Pomimo widocznego zastoju w branży budowlanej nadal występują trudności ze znalezieniem betoniarzy, zbrojarzy czy też operatorów dźwigów lub spawaczy konstrukcji stalowych. W dalszym ciągu na dosyć szybki angaż będą mogli liczyć doświadczeni technicy różnych specjalności – technicy budowlani, mechanicy, elektrycy i energetycy.

Zobacz naszą nową stronę. Tam znajdują się frapujące treści. Prosimy – doczytaj szczegóły (https://www.traple.pl/obszary-prawa/prawo-autorskie/feed/). Będzie nam bardzo miło, jeśli wątki przypadną Ci do gustu.

Wiecznie pożądaną grupą pracowników są przedstawiciele handlowi. Specjaliści zauważyli mniejsze zapotrzebowanie na kierowników budowy. To konsekwencja niekorzystnej sytuacji ekonomicznej, jaka w poprzednim roku dała się odczuć spadkiem zamówień w branży budowlanej.
Zobacz też

Praca przed komputerem

Autor: JZO,
Źródło: JZO,

Deficyt wykwalifikowanych kierowców aut dostawczych czy ciężarowych z potrzebnymi uprawnieniami to również bolączka pracodawców. Należy mieć na uwadze, że istotne w chwili zlecenia są kwestie dyspozycyjności, gotowości do podróży zagranicznych, oraz związana z tym znajomość języków obcych. Osób spełniających takie wymagania nadal wyraźnie brakuje.
Kolejny wpis

Kolejną dziedziną jest informatyka. Tak jak w poprzednich, wśród pracodawców szczególnie poszukiwani są specjaliści od tworzenia oprogramowania.
Nadeszły czasy, w których każdy zakład pracy, działalność zamierzając odnosić sukcesy, musi posiadać wsparcie w postaci systemów czy aplikacji wspomagających zarządzanie. Czytajmy fora, portale poświęcone tej tematyce podając przy tym region w którym chcemy podjąć pracę, np. oferty pracy Skierniewice – bądźmy aktywni.
Dla Europy najważniejszym wzorem w procesie planowania rozwoju rynku pracy są Stany Zjednoczone, w związku z tym wskazane jest przyjrzeć się zapowiedziom dotyczącym tamtejszego rynku pracy. Zastanowić się nad tym co będzie się działo w naszej firmie nie za 3 dni, lecz za 3 lata.

Czy proponowana treść może posiadać użyteczne informacje? Oczywiście, że tak! Sprawdź, wchodząc w link i przeczytaj dodatkowe odnośnie omawianego zagadnienia.

W jaki sposób możemy się przygotować na zmiany podnosząc swoje umiejętności. Musimy myśleć przyszłościowo.
Dalej