Tani druk

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru opon zimowych

Opony

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Za oknem lato w rozkwicie, gorąco i nikt z nas z pewnością nie rozmyśla o tym co będzie w grudniu, a przecież to najlepszy czas, żeby rozważyć zakup nowych opon zimowych do naszego auta. Większość pośredników sprzedaży w sezonie letnim wyprzedaje je po okazyjnych cenach. Naturalnie są to nieużywane opony, w świetnym stanie, lecz producenci chcą opróżnić magazyny przed zakupieniem nowych modeli. To właśnie główny powód letnich przecen.

Opony zimowe to niezwykle znaczący element wyposażenia samochodu. Są bardzo ważne, gdy idzie o bezpieczeństwo, więc nie odkładajmy tematu. Zdarza się, że kierowcy wcale nie zamieniająj opon na dostosowane do zimowych warunków. Zasłaniają się głupimi argumentami, jak na przykład ten, że nie poruszają się autem zimą, że przecież prowadzą powoli itp. To błąd i zwykły brak wyobraźni! Do kolizji nie trzeba dużo, wystarczy metr śliskiej nawierzchni, by auto zaczęło kręcić piruety na jezdni. Są niestety wciąż kierowcy, którzy szczycą się tym, że nie mają w ogóle zimowych opon. To podejście godne pożałowania.

Nie ociągaj się – jeżeli spodobał Ci się ten opis, to do zweryfikowania mamy także zbliżone zagadnienia na witrynie, która widnieje pod wskazanym linkiem.

Mało, że niszczą letnie opony, które przecież są inaczej zrobione niż zimowe, to dodatkowo stanowią wielkie zagrożenie dla siebie i dla wszystkich innych uczestników ruchu drogowego. To przykre, ale wziąć bywają ludzie tak bardzo pozbawieni wyobraźni i do tego stopnia nieodpowiedzialni.

Bezpieczeństwo na drodze jest bardzo istotne, więc sprawdzajmy często kondycję opon w naszym aucie. Zimowe opony to nie kaprys, to konieczność, jeżeli nie chcemy, żeby nasze auto zostało jeżdżącą katastrofą. Warto już dziś porozglądać się za nowymi oponami na zimowy sezon. Nie zajmą nam w garażu aż tak wiele przestrzeni, a da się sporo zaoszczędzić w czasie letnich przecen. Nie ma co czekać do ostatniego momentu. W Internecie z pewnością wyszukamy wiele ofert, a może nawet uda nam się zakupić opony lepszej klasy za niewielkie pieniądze.

Po przestudiowaniu tego wątku, kliknij na inny niezły serwis (http://bestcar-chorzow.pl/category/auta-na-sprzedaz/), który publikuje też fascynujące wiadomości – zobaczysz, że pochłonie Cię zupełnie.

Jeżeli nie mamy własnego garażu zawsze możemy opony schować w piwnicy, u kogoś z rodziny lub u znajomych. Nie jest to wielkim kłopotem i opony spokojnie wyczekają na swoją porę. Pogoda w Polsce szaleje, kto wie, czy w tym roku zima nie przyjdzie w połowie września… Warto być gotowym.

Źródło: Netcar