Tani druk

Na jakiej platformie grać?

Ten tekst jest dla wszystkich tych, którzy nie mieli nigdy konsoli, ani nie orientują się, czym ona tak naprawdę jest i do czego się jej używa. Wyjaśnię też, czym się ona różni od peceta, jakie są jej modele i komu ją można najmocniej zarekomendować. Konsola to w rzeczywiście komputer, różniący się od normalnego peceta funkcjonalnością. Jest to urządzenie przeznaczone wyłączne do gier wideo.

Konsoli nie da się po nabyciu udoskonalać, dokupując świeższe podzespoły, tak jak czyni się to w przypadku klasycznego komputera. Stanowi ona zamkniętą całość, do której da się podłączyć jedynie części zewnętrzne, takie jak karty pamięci, joysticki, sprzęt muzyczny i ekran.

Blackgames.pl - konsole

Źródło: Blackgames.pl

Na rynku obecnie znaleźć można parę wartych uwagi maszyn. Firma Sony oferuje dwie generacje konsol – Playstation 3 i Playstation 4 (::sklep::). Firma Billa Gatesa posiada w sprzedaży Xbox 360 i Xbox One, japońskie Nintendo zaś WiiU. Ceny konsol nowszych technologicznie rozciągają się w zależności od fakultatywnych dodatków. Taniej można zdobyć Playstation 3 – w tym przypadku ceny krążą wokół 700 zł za nowy sprzęt.

Na wszystkie najpopularniejsze konsole wydano mnóstwo wciągających produkcji, głównie FPS (First Person Shooter), wyścigowych i zręcznościowych. Najlepsze gry na PS2 to przede wszystkim Guitar Hero, w którym możemy udawać najlepszych gitarzystów. Polecić trzeba też niezrównaną grę wyścigową Gran Turismo. Na PS3 stworzono wiele klasycznych już serii, takich jak FIFA, Tekken i Call of Duty. Gry na PS4, ze względu na lepszą konfigurację, mają znacznie ulepszoną szatę graficzną. Konsola XBOX zaś oferuje nawet obszerniejsze spektrum.

Jeśli stworzony tutaj wpis zajął Cię i chcesz więcej, to z pewnością przypadnie Ci do gustu link do wpisu (https://zabawekczas.pl/), gdzie znajdziesz dużo postów.

Specjalne gry na XBOX 360 wspierają specjalny kontroler Kinect, co pozwala na wyczucie ruchu użytkownika i przeniesienie go na rozgrywkę. W gatunku znajdziemy wiele pozycji sportowych i zręcznościowych. Konsola ta (::tutaj odnośnik do e-sklepu::) również może się poszczycić świetną polską grą RPG Wiedźmin.

Niedawno modne stały się wygodne netbooki i tablety, ułatwiające stały dostęp do internetu. Interesującą możliwością dla każdego posiadacza takiego sprzętu byłby zakup konsoli. W ten sposób można komfortowo oddzielić relaks od pracy.