Tani druk

Na kłopoty z kręgosłupem

Od najmłodszych lat nasi wychowawcy dbali o nas najlepiej jak tylko potrafili, chcąc wychować nas na mądrych i dobrych ludzi, którzy zwykli kierować się zasadami, dbać o nie i przestrzegać.

Przeważnie wieczorami siadali z nami przy łóżku opowiadając jak bardzo istotne jest dobre wychowanie, szacunek wobec starszych i oczywiście ludzi w tym samym wieku, pomoc osobom potrzebującym albo po prostu dobre słowo dla kogoś kto wydaje się być smutny.

szpital

Autor: Interested Bystandr
Źródło: http://www.flickr.com

To właśnie rodzicom zawdzięczamy większość naszych osiągniętych przez nas sukcesów w ciągu całego życia, ponieważ to właśnie oni wpajali nam jaką osobą powinniśmy się stać. Odpowiednia opieka, porady i wskazówki sprawiły, że w dzisiejszych, niełatwych czasach potrafimy wykazywać się ludzkimi odruchami i umiemy wskazać na to, co w życiu jest najważniejsze. Jednak warto mieć świadomość, że wychowanie nie odnosi się wyłącznie do przekazywania właściwego zachowania, to także nauka odpowiednich słów, wzorowego pisma, a także właściwej postawy ciała.

Coraz więcej młodych ludzi ma kłopoty z utrzymaniem dobrej sylwetki. Coraz częściej u dzieci można zaobserwować tak zwane „krzywe chodzenie” czyli nieprawidłowe ustawianie stóp, które w opisanej przypadłości zginane są do wewnątrz, a nie w linii prostej. Kolejnym przykładem, a zarazem najczęstszym problemem jest skolioza czyli niepożądana krzywizna kręgosłupa, nazywane często bocznym skrzywieniem kręgosłupa.

kręgosłup

Autor: University of Liverpool Faculty of Health & Life Sciences
Źródło: http://www.flickr.com

Powodów tego schorzenia można doszukiwać się w różnych sytuacjach. Przeciążone tornistry, które dzieci muszą nosić na swoich plecach, mało gimnastyki oraz ruchu czy zbyt długie pozostawanie w pozycji stojącej. Ważną rolę odgrywają w tym przypadku opiekunowie i wychowawcy, którzy muszą szczególnie patrzeć na postawę swego podopiecznego i jak najszybciej zareagować na powstały problem. Skolioza (zobacz również zahamowanie procesu skoliozy) to choroba, którą można wstępnie wykryć bez konsultacji ze specjalistą. Mamy z nią do czynienia, kiedy dziecko zaczyna mieć problemy z dopasowaniem ubrania, zaczyna być widoczne wyboczenie tułowia bądź wygięcie kręgosłupa. W takich przypadkach powinno się udać się do lekarza prowadzącego, który skieruje dziecko do odpowiedniego specjalisty. Warto podjąć się leczenia kręgosłupa w Krakowie, gdyż tam znajdują się jedni najlepszych lekarzy w Polsce, którzy ułożą dopasowany program leczenia.

Najprawdopodobniej skierują dziecko na rehabilitacje – www.rehabilitacje.org – w Krakowie, krakowskiej placówce, gdzie przejdzie on szereg zabiegów leczniczych.
Pamiętajmy, że dzięki szybkiej reakcji i wsparcia specjalistów, nasz potomek ma szanse na szybkie wyleczenie i życie bez problemów związanych z postawą ciała.