Tani druk

Na ratunek w biurze

Kiedy dochodzi do poważnego wypadku, niesamowicie istotne są pierwsze minuty. Udzielenie pomocy w tym momencie może uratować komuś zdrowie lub przeciwdziałać poważnym powikłaniom. Szybka i odpowiednia reakcja jest bardzo ważna. Patrząc na to jest wskazane bezzwłocznie powiadomić pogotowie ratunkowe.

Nasze miejsca pracy nie są pozbawione niebezpieczeństw.

Czy po przestudiowaniu tego tematu posiadasz wątpliwości? Jeżeli tak, to wejdź tu i poznaj więcej informacji (http://twojprawnik.net/) w odniesieniu do przedstawianej tematyki.

Zwłaszcza jeśli pracujemy w wielkiej korporacji, gdzie każdego dnia mijamy tłum innych pracowników. Patrząc na statystyki najczęściej do wypadków dochodzi na korytarzach lub schodach oraz w pomieszczeniu socjalnym, gdzie mamy styczność z urządzeniami elektrycznymi. W tym miejscu najczęściej dochodzi do poparzeń gorącymi napojami. W czasie przerwy kręci się w tym pokoju mnóstwo pracowników i łatwo na siebie wpaść. Zawsze warto przestrzegać w tym zakresie przepisów bhp (więcej na ). Taka sama historia rozgrywa się na schodach, w czasie gdy wychodzimy do sklepu lub na papierosa. Wtedy właśnie bardzo często dochodzi do upadków, które mogą być groźne. Dlatego deska ortopedyczna w biurach to standard. Jest to specjalny rodzaj noszy, który pomaga stabilizować poszkodowanego i przenosić go w bezpieczne miejsce. Jest ona wyposażona w specjalne pasy zabezpieczające oraz stabilizację głowy, który ma na celu chronić szyję.

Dobrze jest także zawsze posiadać w apteczce ciśnieniomierz nadgarstkowy. Mamy na uwadze, że praca to częsta przyczyna stresu. Jesteśmy zmęczeni, nie dosypiamy i spożywamy zdecydowanie za dużo kawy.

szkolenia

Autor: KSAF AGH Krakowska Studencka Agencja Fotograficzna AGH
Źródło: http://www.flickr.com

Do tego pracujemy pod ciągłą presją. To wszystko może doprowadzić do omdleń, czy nawet stanów przedzawałowych. Kiedy dzwonimy po pogotowie, dobrze jest w momencie zgłoszenia telefonicznego podać dyspozytorom informację na temat ciśnienia osoby która uległa wypadkowi. To urządzenie jest bardzo proste w obsłudze. Wystarczy tylko nałożyć je na nadgarstek, zaczekać kilka sekund i odczytać wartość. Wszelka pierwsza pomoc przedmedyczna jest niesamowicie potrzebna. Nasze działanie może uratować komuś zdrowie. Z tego powodu nie obawiajmy się udzielać pomocy. Pamiętajmy również, że w jej zakres wchodzi również zawiadomienie pogotowia. Każda firma musi szkolić w tym zakresie własnych pracowników. Jest to bez wątpienia potrzebna wiedza, tak samo jak szkolenia z bhp, która potrafi się przydać w codziennym życiu.