Tani druk

Nabór nowych pracowników to mozolny proces. Po co korzystać z pomocy agencji pracy?

Rekrutacja pracowników bywa procesem bardzo złożonym, często więc firmy posiłkują się w nim specjalizującymi się w danej dziedzinie agencjami. Jest to już praktyka bardzo popularna, że działy zarządzania zasobami ludzkimi w firmie wynajmują do niektórych zadań agencje doradztwa personalnego. Agencje takie zwykle są wyspecjalizowane w rekrutacji określonego rodzaju pracowników, więc firmy wybierają je w zależności od tego, czy na przykład jest to praca sezonowa, praca dla studentów czy też rekrutowany jest menadżer wyższego szczebla.

agencja pracy

Źródło: http://www.randstad.pl/

W naszym kraju działają różnego typu agencje pracy, stolica natomiast jest miejscem, gdzie jest ich najwięcej. Nie tylko ze względu na fakt, że jest najbardziej chłonnym w kraju rynkiem pracy, ale też dlatego, że działające w Warszawie agencje – agencje pr wrocław zdobywają pracowników dla firm w całym kraju. Więcej:

Jednak agencje pracy oferują nie tylko takie usługi, jak doradztwo personalne i rekrutacja pracowników, w zakres ich działań wchodzą również inne zadania. Należą do nich choćby programy outplacementowe, czyli programy które uruchamia się podczas zwalniania pracowników. Wykorzystywane są one zarówno przy zwolnieniach grupowych, jak i jednostkowych. Mają na celu zarówno wspomaganie swoich klientów, którzy z powodów ekonomicznych rozstają się z pracownikami, aby procesy te zachodziły w sposób względnie bezkonfliktowy, jak i wyzwolenie mechanizmów, by zwalniani pracownicy jak najszybciej znaleźli nowe zatrudnienie.

Netbook SN10E2

Autor: Tabasco PR
Źródło: Tabasco PR

Ponieważ nasze społeczeństwo się starzeje i zmienia się jego struktura demograficzna, agencja doradztwa personalnego zajmuje się wsparciem klientów w określaniu struktury wiekowej swoich pracowników w taki sposób, aby zapewnić prace pracownikom w starszym wieku i zarazem rekrutować młodych. Innym zadaniem agencji doradztwa personalnego jest przeprowadzanie szkoleń dla swoich klientów. Wiecej w agencji : Randstad. Są to szkolenia różnego typu, a związane z zarządzaniem kapitałem ludzkim. Przykładem mogą być szkolenia dotyczące sposobu oceniania pracowników, funkcjonujących systemów motywacyjnych, ale również tego, jak skutecznie negocjować, jak zarządzać pracownikami działu handlowego. Osobną grupą są szkolenia dotyczące bezpośredniej obsługi klienta.