Tani druk

Najlepsza muzyka z Anglii

Legendarny zespół motorhead znany jest słuchaczom nie tylko tym wytrawnym. Zaciekawienie muzyką tej grupy wzięła się szczególnie z nowatorskości, jaka przełożyła się na istny komercyjny sukces zespołu. Zespół z sukcesami działa do dziś oraz nieustannie rozbudowuje swój własny styl. Album taki jak Overkill zaciekawił wielu muzyków i artystów ogólnie, więc zespół ma się czym poszczycić. Światowy sukces oraz rozpoznawalność w nadzwyczaj szerokich kręgach to świetna nagroda dla tych brytyjskich muzyków.

Led Zeppelin

Źródło: flickr.com

Grupa led zeppelin z Anglii pokazała niejednokrotnie, od początku swej działalności, że tworzy muzykę hard rockową na doskonałym poziomie. Założona została w stolicy Anglii, w Londynie, i od samego początku budziła ciepłe uczucia w sercach fanów z całego świata. Dostosowanie każdego kawałka do ideału sprawiło, że do dziś muzyka ta doceniana jest w szczególności. Nieśmiertelność muzyki tego zespołu daje się spostrzec na każdym kroku.

Jako brytyjski zespół z lat 80. motorhead (polecam zespół motorhead) cechuje się między innymi tym, że dokłada następną cegiełkę do rozwoju muzyki rockowej. Tworzenie muzyki przez ten zespół od 1975 roku to dla muzycznych specjalistów znakomity prezent. Zespołowy basista i wokalista, Ian Lemmy Kilmister, to prawdziwy mistrz w swym gatunku. Nieustanny poszukiwanie nowych form wyrazu, a jednocześnie wierne pozostawanie przy swoim niepowtarzalnym stylu zatrzymało wielu słuchaczy.

koncert

Źródło: http://www.morguefile.com/

Pionierzy angielskiego, a później światowego hard rocka, led zeppelin (przeczytasz tu), pokazali już niejednokrotnie swoje możliwości. Prawdziwa pasja, z którą muzycy podchodzili do przygotowywania każdego koncertu, mało tego, każdego kawałka, dała się odczuć publiczności. Staranność, sięganie po wyjątkowe połączenia dźwięków oraz dopracowanie oraz zgranie muzyków z wokalistą…Te elementy w swoistej fuzji to cechy charakterystyczne członków zespołu. Choć nie tworzą od lat 80., słuchani są do dziś z dużym zaangażowaniem.