Tani druk

Najnowsze technologie używane w wizualnych formach reklamy czyli wszystko o możliwościach telebimów.

Nowoczesna reklama bardzo chętnie sięga po nowoczesne wynalazki techniczne. Zwłaszcza w technice wizualizacji obrazów nastąpił niedawno ogromny postęp, pojawiły się urządzenia, jakie bardzo dużo namieszały w reklamowym świecie. Mowa tu jest o telebimach, wykorzystujących coraz bardziej zaawansowane funkcje diod LED do emitowania obrazów.

ekran led

Autor: Ken Lund
Źródło: http://www.flickr.com
Typowy telebim składa się z pikseli, a wszystkie piksele z kilku diod w kolorze niebieskim, zielonym i czerwonym – . Dzięki odpowiedniemu sterowaniu poziomem jasności każdej diody otrzymuje się w efekcie kolor pojedynczego punktu, widocznego dla odbiorcy.

Jeśli uważasz, że sprawy zawarte w tym artykule są interesujące, kliknij także ten odnośnik – to unikalna witryna (https://bioanalytic.com.pl/partnerzy/biologia-komorki/), na której odnajdziesz podobne treści.

Przy produkcji telebimów używane są się diody o bardzo wyśrubowanych parametrach – nie tylko muszą one mieć odpowiednią moc i kąty świecenia, ale także cechować się długim okresem życia. Muszą być także wytrzymałe na warunki atmosferyczne, zwłaszcza wahania, bo wiele tych urządzeń działa przez cały rok na zewnątrz, tak więc muszą one wytrzymać i upalne lata, i mrozy nawet do minus czterdziestu stopni.

Telebimy produkuje się w bardzo dużej liczbie odmian i modeli, więc każdy kto będzie szukał tego typu urządzenia coś odpowiedniego dla siebie wyszuka – sprawdź. Ich ogromnym plusem jest modułowa budowa, która pozwala na montaż paneli o dowolnych rozmiarach – od całkiem małych, do zastosowań informacyjnych we wnętrzu obiektów do ogromnych kilkumetrowych ekranów stosowanych na koncertach czy imprezach sportowych. Każdy taki moduł złożony jest z pewnej ilości, rozłożonych w określonym odstępie od siebie.

Reklamy, bilbordy, telebimy

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
W zależności od zastosowania punkty mogą być dalej albo bliżej od siebie, i od tego zależeć będzie ostrość wyświetlanego obrazu. Poszczególne moduły da się ze sobą łączyć w jeden gotowy telebim, zostanie później jedynie jego sterowanie.

Zobacz większą ilość szczegółów, a zgłębisz dodatkowe treści, które zapewne również Cię zaintrygują. Nie czekaj zatem i użyj linku profile ochronne!

Większość tych urządzeń jest podłączana do komputera i sterowana przy pomocy specjalnego oprogramowania na nim zainstalowanego, ale są także wersje wyposażone w moduł sterownika, dzięki czemu pracować one mogą zupełnie niezależnie.