Tani druk

Największa sudecka kotlina, jako wspaniały i popularny region turystyczny

Na terenie Kotliny Kłodzkiej leży pięć kurortów z wodami zdrojowymi, również niezwykle sporo sanatoriów. Świadczy to o szczególnych zaletach zdrowotnych i rekreacyjnych rejonu skupionych na stosunkowo małej powierzchni, co upraszcza podróżowanie i poznawanie tego obszaru Polski.

<strona www>‚ title=’<strona www>‚ style=’margin:5px;’/></p>
<div class=
Autor: the BRT
Źródło: http://www.flickr.com
Zdrowie mają dać kuracjuszom w szczególności wody lecznicze, inhalacje, masaże wodne, lecz nie należy lekceważyć leczniczego wpływu klimatu. Do najstarszych uzdrowisk zalicza się położona u stóp Gór Stołowych, Kudowa Zdrój. Leczone są w tym miejscu przede wszystkim choroby serca i naczyń krwionośnych.

Kotlina Kłodzka nie jest nadzwyczaj obszerna. Bez trudu można dojść do różnych ciekawych punktów pieszo, rowerem, czy podjeżdżając kilkanaście kilometrów autobusem. Sieć PKS całkiem dobrze pokrywa obszar całej kotliny, choć niekiedy, w mniej odwiedzanych punktach, trzeba długo czekać na autobus. Kotlina Kłodzka przekazuje całą paletę atrakcji, od muzeów, przez obiekty sakralne, aż do tak unikatowych jak kopalnia złota w Złotoryi. Oprócz poznawania dziejów tych miejsc, można również (strona polecana w temacie) spróbować swoich sił w produkcji papieru czerpanego, czy poszukiwaniach złota.

Noclegi w Kotlinie Kłodzkiej przynoszą pensjonaty, hotele, mieszkania prywatne, schroniska górskie i młodzieżowe, gospodarstwa agroturystyczne i kempingi (możesz zarezerwować online na stronie Zajrzyj koniecznie). Dla rodzin z maluchami interesującym miejscem jest Park Dinozaurów, Jaskinia Niedźwiedzia z rekonstrukcją zwierzaków zamieszkujących owe obszary, oraz Muzeum Zabawek w Kudowie.

Kotlina Kłodzka to największa sudecka kotlina, a przy tym imponujący i niezwykle atrakcyjny rejon turystyczny, proponujący niemało przeróżnych atrakcji, zarówno dla dojrzałych, jak i dzieci, otwartych latem ,również zimową porą. Także i pensjonariusze napływający do tamtych uzdrowisk na pewno będą usatysfakcjonowani z pobytu w tej urokliwej okolicy.

Również zimą Kotlina Kłodzka jest atrakcyjna dla podróżników, ciągnie miłośników białego szaleństwa z całej Polski. Nowoczesne ośrodki z kolejkami linowym przyciągają turystów o jakiejkolwiek porze roku. Jest to odpowiednie miejsce dla pasjonatów podróży po niższych górach.