Tani druk

Napisałeś książkę i zastanawiasz się, co dalej uczynić – dowiedz się, jakie masz wyjścia

Zarówno w Polsce, jak i na całym świecie, jest ogromna liczba ludzi, którzy kochają pisać. Spora część z nich nie jedynie o tym marzy, nie jedynie to uwielbia, lecz naprawdę to robi. Ani się obejrzeć, a rodzi się top wierszy, zbiór opowiastek, czy powieść. W człowieku rośnie wtedy duma ze stworzonego dzieła. Jednak co zrobić, aby praca nie spełzła na niczym, aby nie została w szufladzie?

pisanie książki
Dzisiaj należałoby rzec – nie, by nie została w szufladzie, a, aby nie pozostała w laptopie. Rozwój elektroniki poszedł do przodu i ludzi piszących na dawnych maszynach można obecnie zliczyć na placach jednej dłoni. Komputery stały się nowymi pamiętnikami, białymi kartkami, na które można przelewać myśli. Potężne znaczenia ma również Internet – dzięki Sieci mnóstwo osób tworzących może pochwalić się przed innymi własną twórczością (stąd tak duża popularność blogów). Co jednak uczynić, gdy będzie się miało już pełen materiał, czy mówiąc wprost – napisaną książkę? Jak się okazuje stworzenie książki to tak naprawdę dopiero start długiej drogi. Choć w Polsce jest wiele wydawnictw, osobom debiutującym bardzo trudno jest się pojawić na rynku. Wydawnictwa nie za każdym razem chcą wydać pieniądze na publikację i reklamę, gdyż nie są przekonane, że zysk będzie na tyle duży, aby bez problemowo zniwelować koszty. Zdarza się, iż osoba, która stworzyła książkę odbija się od klamek ważnych wydawców lub czeka latami, aż dane wydawnictwo da powieść do księgarń. Rozwiązaniem na taki stan rzeczy jest self publishing. Chcesz wiedzieć więcej?

książka

Autor: Alicia A. L.
Źródło: http://www.flickr.com
Self publishing przyszedł do nas z USA i cieszy się coraz większą popularnością. Polega na tym, że osoba, która napisała książkę, samoistnie ją wydaje. Wystarczy mieć potrzebną kwotę gotówki i można zlecić drukarni druk i oprawę, zainwestować w reklamę, w firmę, która pomoże dystrybuować powieść. Co się otrzymuje? Przede wszystkim prawa autorskie i wydawnicze są w rękach piszącego. Ma też zdecydowanie wyższy zysk ze sprzedaży. A nade wszystko nie musi czekać latami, aż książka wyjdzie na światło dzienne. Dla wielu to najważniejsze plusy.