Tani druk

Nauczanie języków – w którym miejscu to robić umiejętnie?

Wiadome jest że, żeby nauczyć się języka obcego trzeba być dokładnym oraz cierpliwym… Bla bla bla… To wie każdy, za to ja zaprezentuję Wam moje „techniki”, które wykorzystywałam podczas nauki języków. Po prostu never nie wierzyłam wyjątkowym sztuczkom, które oferują różne szkoły językowe. A dzięki przebywaniu w mieście Wrocław kurs języka hiszpańskiego ukończyłam celująco, bez szkoły.

hiszpańskie miasteczko

Autor: Jose A.
Źródło: http://www.flickr.com

Jasne jest, że do nauki konieczne są jakieś książki bądź innego rodzaju materiały. Ilość proponowanych podręczników, samouczków, kursów a także przeróżnych innych pomocy naukowych jest ogromny a co ważne różnorodny w zależności od języka. Można jednak w pierwszym etapie nauki to wszystko najzwyczajniej w świecie olać. Uczeń musi mieć czas, żeby dowiedzieć się, czego potrzebuje. () Jeśli chcecie zacząć naukę zupełnie nowego języka zacznijcie od nabycia jakiegoś samouczka, który w swojej formie oraz budowie będzie wam się najbardziej podobać.

Tzn. kupcie taki, który będzie według was dobry w użyciu. Na słowniki i inne materiały przyjdzie pora. Na luzie powinno się przecież korzystać ze zawartości internetowych. Nieefektowną metodą jest zamawianie dużej ilości książek. To nic innego jak prokrastynacja, czyli opóźnianie w czasie rozpoczęcia nauki. Wiele osób lubi tak robić. Zamawiają dużą ilość książek i są święcie przekonani, że przygotowują się do startu nauki. W rzeczywistości próbują oni opóźnić moment, w którym naprawdę wezmą się do nauki – często moment ten nie pojawia się. Czytaj więcej: demostenes.com.pl/jezyki/hiszpanski/.

Innymi słowy – na początku nauki nowego języka kupcie sobie jeden prosty oraz przejrzysty (na wasze oko) samouczek. Na pierwszym etapie mniej oznacza więcej. Warto także zainwestować w słowik jednojęzyczny, ponieważ trzeba samodzielnie domyślać się, co potrzebne słowo oznacza po polsku na podstawie opisu, który jest tam zawarty.

hiszpański

Autor: Map of the Urban Linguistic Landscape
Źródło: http://www.flickr.com

Kolejna rzecz, która dobrze sprawdza się w nauce języków obcych to po prostu czytanie książek w danym języku i oglądanie filmów. Interesującą rzeczą, która się dzieje po oglądaniu filmów i serialów w językach oryginalnych jest to, że w nie wiadomo którym momencie zaczyna się myśleć w słuchanym języku. Następuje to kompletnie nieświadomie i nieraz przyłapałam się na tym, że po jakiejś dłuższej sesji zaczynałam do siebie mówić w danym języku.

Sprawdź ten odnośnik, ponieważ poznasz tutaj interesujące treści, które z pewnością Cię zainteresują – to niezwykle użyteczna propozycja (https://dontero.pl/imprezy-i-wyjazdy-integracyjne/)!

Nauka jakiegokolwiek języka będzie sporo prostsza jeśli będziemy uczyć się z własnej woli. Im więcej zasad tym słabsze efekty.