Tani druk

Nie ma lektur, które nie są właściwe w jakimś wieku

Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że na pewno odpowiednio opracowana opowieść, bez względu na to, jakiego tematu będzie dotyczyła, będzie przywoływała tak młodych, jak i starszych czytelników. Dlatego nie warto sobie wmawiać, że ta czy ta pozycja nie jest dla nas, że nie możemy jej czytać, jeśli tylko nas zaciekawiła, to jak najmocniej posiadamy prawo po nią sięgnąć.

Nie same podręczniki czyta młody człowiek

nauka do matury

Autor: Alba Estévez G.
Źródło: http://www.flickr.com

Należy sobie wydawać sprawę, że nawet jeśli ktoś lubi chemię i kiedy w ostatnim czasie co chwilę sięgał po takową książkę jak Pazdro Krzysztof M., Rola- Noworyta Anna Zbiór zadań z chemii dla liceów i techników zakres rozszerzony, to nie oznacza, że ochoczo nie będzie sięgał też po inne propozycje. Oczywiście podręcznik do chemii pozwoli mu na powiększenie swojej wiedzy, a ma okazję nawet i podjęcie kariery naukowej, nie mniej jeżeli zainteresował się też motocyklami, to nie powinno nas zdziwić, że na jego półce stoi Pazdro Krzysztof M., Rola-Noworyta Anna Zbiór zadań z chemii do liceów i techników zakres rozszerzony . Nie należy wykluczyć, że kiedyś nie ruszy w taką trasę, a wówczas informacje zdobyte dzięki tej książce mogą się okazać naprawdę potrzebne.

Coś dla smakoszy i miłośników kina

w kuchni

Autor: Robert Couse-Baker
Źródło: http://www.flickr.com

Mamy dość naszego stylu posilania się, pragniemy spróbować czegoś innego, ale nie zbyt pojmujemy czego? Jeśli popatrzymy do książki Dr William Davis Kuchnia bez pszenicy. 150 przepisów, które pomogą pozbyć się pszennego brzucha i wyzdrowieć, to na pewno znajdziemy tam dużo inspiracji, przez które nasza kuchnia diametralnie się odmieni, a co się z tym łączy na cudowniejsze także zmieni się nasze zdrowie. A co kiedy kochamy filmy i wciąż zastanawiamy się nad tym jak on zaistniał, jak odbywał się proces powstawania scenariusza? Wtedy możemy się zaopatrzyć w książkę Janusz Głowacki Przyszedłem czyli jak pisałem scenariusz o Lechu Wałęsie dla Andrzeja Wajdy, dzięki któremu dokładniej poznamy cały ten etap. Zobacz te książki: Przyszłem czyli jak pisałem scenariusz o Lechu Wałęsie dla Andrzeja Wajdy

Nie ma szans, żebyśmy nie znaleźli czegoś dla siebie
Bez względu na to, czym się zajmujemy, jakie posiadamy hobby, książek w bibliotekach oraz księgarniach jest tak dużo i są one w tak przeróżnych typach, że nie ma żadnej możliwości, żebyśmy w tym wszystkim nie znaleźli czegoś dla siebie.