Tani druk

Nie zawsze możemy ogarnąć finanse biura

Każdy z nas miał matematykę i wszyscy musieliśmy obliczać różne wskaźniki. Niestety nie wszyscy są dobrzy z przedmiotów ścisłych i między innymi z tego powodu przez wiele lat brakowało matematyki na maturze, jednak wszystko się zmieniło i matematyka ponownie jest najważniejszym przedmiotem do zdania.

Z jakiego powodu na szczęście matematyka wróciła na maturę? Otóż ludzie po szkole średniej nie byliby w stanie

finanse

Źródło: http://pixabay.com

obliczyć nawet najprostszych wskaźników, gdyby nie mieli przymusu uczenia się do matury. Ale część osób wybiera studiowanie na studiach, które wymagają rozszerzonej matury z matematyki. Te osoby po prostu kochają liczyć i najczęściej uwielbiają pieniądze. Studia finansów czy księgowości, to świetny sposób na zdobycie zawodu, który daje nam pieniądze. A kiedy będziemy np. posiadali własną firmę na pewno będziemy musieli liczyć wskaźnik rotacji należności, który jest ilorazem przychodów ze sprzedaży oraz przeciętnych należności. Wskaźnik ten jest bardzo istotny, bo daje możliwość określenia ile razy w ciągu dwunastu miesięcy może odtworzyć stan swoich należności- znacznie więcej zobaczysz na www.

Przy wskaźniku, który jest niższy niż siedem musimy pomyśleć czy kredytowanie klientów nie jest jednak zbyt częste. Kontrola jest konieczna, szczególnie, jeżeli chodzi o należności. W dzisiejszych czasach wszyscy posiłkują się różnego typu programami, które są w stanie pomóc firmie w działalności. Do jednego z tego typu programów możemy zaliczyć aplikację, która ma kontrolować nasze należności. Przejrzysty interfejs pozwala na zobaczenie, jakie zaległości mają względem naszej firmy nasi klienci.

Przyda Ci się istotne opracowanie (http://www.graulaw.eu/pl/uslugi/dziedziny-prawa/e-commerce/) tego tematu? Zatem nie czekaj i zaloguj się do następnej strony. Tam oczekują na Ciebie bardziej rzetelne wiadomości.

Taka kontrola należności (program Attorn) jest o wiele

finanse

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com

łatwiejsza i sprawniejsza, niż tradycyjne sprawdzanie w stercie faktur i innych dokumentów, czy aby na pewno wszyscy dłużnicy uregulowali należności. Musimy pamiętać mając własną firmę, że trzeba mieć pod kontrolą należności klientów bez przerwy.

Nie możemy raz na jakiś czas siąść i sprawdzać, czy wszystko jest okej. Skoro klient umawia się na taki a nie inny termin zapłaty trzeba zdawać sobie sprawę, że gdy go przekroczy będą naliczone mu karne odsetki. To jeden z najlepszych sposobów na właściwe uregulowanie faktur. Jeśli klient wie, że po dużej zwłoce będzie musiał płacić więcej ma większą motywację do płacenia wszystkiego we właściwym czasie.